dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

organizacja eventu krok po kroku
Lifestyle Marketing

Organizacja eventu krok po kroku – praktyczne porady

Imprezy branżowe, czyli tak zwane eventy, to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na zwiększanie popularności firmy oraz wzmacnianie jej wizerunku. W artykule opiszemy, jak powinna wyglądać organizacja eventu krok po kroku i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Wydarzenie, które należy dokładnie zaplanować

Tego typu wydarzenie nie tylko przedstawia konkretną markę w ciekawy sposób. Organizując event, można także poszerzyć więzi z otoczeniem. Najważniejsze jest więc spotkanie twarzą w twarz z uczestnikami i bezpośrednie zaoferowanie im własnych usług.

Taki pokaz uda się w stu procentach, ale pod warunkiem, że będziemy pamiętać o przestrzeganiu pewnych wskazówek. Czeka nas bowiem sporo ciężkiej pracy. Musimy panować nad emocjami, a do całego przedsięwzięcia podchodzić cierpliwie, na spokojnie, bez nerwów.

Ważne jest tutaj przygotowanie merytoryczne oraz to, aby sporządzony plan działania zawierał szczegółowy scenariusz od A do Z. Wtedy wiele elementów połączymy w jedną całość, a każda osoba w naszym zespole będzie wiedziała, jakie wyznaczyliśmy jej zadania.

Termin oraz miejsce

Organizacja eventu krok po kroku zaczyna się od wybrania terminu eventu. Wpływ na konkretną datę ma zarówno sama tematyka, jak i inne wydarzenia odbywające się w podobnym czasie. Warto na bieżąco informować uczestników przez internet (na własnej stronie) o przygotowanym wydarzeniu.

Kiedy mamy już datę, pora jeszcze ustalić, w jakim miejscu odbędzie się nasz event. Najlepiej, jeżeli lokalizacja (np. sala) wyróżni się swoim wnętrzem i okaże się dopasowana do całego spotkania. Wtedy zgromadzone osoby poczują się w pełni komfortowo. Co ważne, warto im wysłać krótkie zaproszenia (najczęściej drogą mailową, ale poczta tradycyjna jest jeszcze ciekawszą formą) oraz przygotować różne materiały.

Inne ważne kroki do wykonania

Nie bez znaczenia jest sam prestiż wydarzenia. Dlatego należy skorzystać z różnych metod promocji, dzięki którym nasz event zdobędzie rozgłos. Po pierwsze można napisać do mediów – telewizji, gazet itp. Po drugie bardzo ciekawym sposobem jest znalezienie patronów oraz zaproszenie znanych i jednocześnie cenionych ludzi, związanych choć w minimalnym stopniu z daną marką albo usługą prezentowaną na spotkaniu.

W celu przyciągnięcia jeszcze większej liczby gości, warto zadbać o inne elementy. Jakie? Na przykład mowa o zwołaniu konferencji prasowej, wykorzystaniu siły mediów społecznościowych oraz nakręceniu niezwykle oryginalnych filmików – zwiastujących całe nadciągające wydarzenie.