dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

Męska trwała
Lifestyle

Męska trwała – poznaj hit tego lata

Męskie loki znów są na fali. To właśnie lekko pofalowane włosy to hit na który warto postawić, ale równie modne są także drobne mocne loczki. Możesz mieć zatem bujną fryzurę niczym Michał Szpak z zastosowaniem trwałej ondulacji. Czy taki zabieg jest bezpieczny i jak go wykonać? Poznajcie sposoby na kręcone męskie włosy.

Pozytywnie zakręcony, czyli jakie fryzury w wersji kręconej warto wybrać

Jeżeli chcesz postawić na loki na Twojej głowie, to do wyboru masz loki w wersji długiej, średniej długości albo na krótkiej fryzurze. Jeżeli lubisz rockowy styl to długie lub półdługie włosy są dla Ciebie. Co ważne, dzięki kręconym włosom możesz nadać fryzurze więcej objętości. Dzięki temu Twoje płaskie włosy będą lepiej się prezentować. Wymodelujesz też rysy twarzy, dzięki odpowiedniemu cięciu. French crop albo undercut w wersji kręconej wygląda znacznie ciekawiej. Dlatego po wykonaniu cięcia, możesz zdecydować się na wykonanie delikatnych fal lub bujnych loczków. Nawet fryzura side part w wersji z pofalowanymi włosami może wyglądać ciekawie. Oczywiście wersja kręcona świetnie sprawdzi się przy wycieniowanych fryzurach typu messy hair. Trwalsza stylizacja włosów dzięki pudrwi do włosów sprawia, że kręcone włosy nie są posklejane, a jednak wybrana fryzura jest utrwalona.

Jakie są rodzaje zabiegu trwałej ondulacji?

Skoro już wiesz, że wersji kręconej fryzury jest naprawdę wiele, to pozostaje Ci wybrać rodzaj zabiegu trwałej ondulacji. Jest ich kilka. Możesz wybrać ondulację kwaśną, zasadową, ziołową lub dwufazową. Delikatną formą trwałej ondulacji jest kwasowa. Kosmyki nie są narażone na uszkodzenie tak jak przy innych metodach trwałej. Efekt jest naturalny i utrzymuje się do 3 miesięcy. Ten rodzaj ondulacji cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób, które mają cienkie, delikatne włosy. Zdecydowanie mocniejsza jest ondulacja zasadowa, czyli alkaliczna. Jest polecana dla tych mężczyzn, którzy mają mocne i zdrowe włosy. Najdelikatniejszą formą trwałej jest ondulacja ziołowa. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać loki, a dodatkowo wzmocnić włosy. Ondulacja dwufazowa jest przeznaczona dla osób, które już miały wykonany zabieg trwałej ondulacji. W tym przypadku na odrosty nakłada się mocniejszy płyn do trwałej ondulacji, a na pozostałą część włosów – delikatniejszy. Podobnie jak przed pierwszym farbowaniem, tak i przed pierwszym zabiegiem trwałej ondulacji należy przeprowadzić test alergiczny. W przypadku odczynu alergicznego należy zrezygnować z zabiegu. Trwałej ondulacji nie można wykonywać także po farbowaniu włosów.

Jak wykonać trwałą ondulację krok po kroku?

Skoro znasz już rodzaje trwałej ondulacji, a także przeciwwskazania do jego wykonania dla mężczyzn, to czas dowiedzieć się, jak wygląda taki zabieg krok po kroku. Otóż zabieg jest stosunkowo prosty i pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich wałków. Szerokie będą dobrym wyborem, gdy chcesz uzyskać delikatne fale. Z kolei wąskie sprawdzą się, gdy chcesz mieć na głowie efekt baranka. Po zakręceniu włosów na wałki fryzjer nakłada na nie płyn do trwałej ondulacji. Utrzymuje się go na włosach przez 20 do 30 minut. Po tym czasie płyn należy spłukać, a następnie nałożyć preparat regeneracyjny na włosy.

Ile utrzymuje się efekt i jak pielęgnować włosy po trwałej ondulacji?

Efekt trwałej ondulacji utrzymuje się kilka miesięcy i co około kwartał trzeba go powtarzać. Takie włosy trzeba właściwie pielęgnować, aby nie były przesuszone. Należy sięgnąć po kosmetyki, które przeznaczone są do włosów kręconych i po zabiegu trwałej ondulacji. Dotyczy to zarówno szamponu, odżywki, jak i pudru do włosów. Ten ostatni pozwala utrzymać efekt objętości fryzury. Puder do włosów świetnie je odświeża, a jednocześnie sprawia, że nie są płaskie. Trwalsza stylizacja włosów dzięki pudrowi do włosów jest możliwa. Zastosowanie takiego produktu sprawdzi się także w upalny dzień. W ten sposób można odświeżyć fryzurę. Świetnie sprawdzi się w przypadku fryzury typu messy hair w kręconej wersji, ale również innych wersji fryzur i trwałej ondulacji. Warto stawiać na sprawdzone kosmetyki i rozwiązania. Do utrwalenia fryzury można wybrać także pomadę, która nadaje się do włosów kręconych.