dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

kosmetyki podkreślające skręt włosów
Lifestyle Moda

Porady dla kędzierzawych, czyli o kosmetykach podkreślających skręt włosów

Kobiety z kręconymi włosami dobrze wiedzą, jak ciężko dbać o takie pasma. Im większy skręt, tym większa trudność z odżywieniem pasm na całej ich długości. Każda z pań, którą Matka Natura obdarzyła lokami, powinna wyposażyć się w kosmetyki poprawiające skręt włosów. Dlaczego to takie ważne i które z preparatów powinny zająć stałe miejsce na półce w łazience?

W dzisiejszym artykule dowiesz się:

  • Czym są kędzierzawe włosy?
  • Jakie kosmetyki poprawiające skręt włosów warto stosować?
  • Czy istnieją domowe sposoby na ujarzmienie loków?

Sprawdź również: Najbardziej popularne kosmetyki lawendowe

Czym są kędzierzawe włosy?

Kędzierzawe włosy to włosy, które mają tendencję do skręcania się. Są one często cienkie i delikatne, dlatego też potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Aby utrzymać kędzierzawe włosy w dobrej kondycji, należy stosować odpowiednie produkty, takie jak szampony i maski do włosów kędzierzawych. Ponadto należy unikać suszenia włosów na słońcu lub przy użyciu gorącego powietrza, ponieważ może to spowodować ich przesuszenie.

kosmetyki poprawiające skręt włosów

Aby loki były sprężyste stosuj kosmetyki poprawiające skręt włosów

Nie ma nic gorszego od puszących się loków. Problem narasta zimą, gdy jest się zmuszonym do noszenia nakrycia głowy. Kręcone włosy elektryzują się i są praktycznie nie do okiełznania. Nie trzeba również dodawać, że przysłowiowe siano na głowie nie wygląda zbyt estetycznie. Warto mieć w zanadrzu kosmetyki, które podkreślają skręt i tym samym utrwalają loki. Piękną fryzurą można cieszyć się nawet przez cały dzień. Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością nakładanego produktu. Wtedy można bowiem uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Kędzierzawe pasma staną się zbyt ciężkie, a fryzura oklapnięta.

Spray do loków

Pierwszą „magiczną” substancją, bez której ciężko obyć się osobie z kręconymi włosami, jest spray do loków. Zaletą jego stosowania jest to, że rozpylany jest równomiernie na kosmykach, nie obciążając ich. Może być stosowany zarówno na mokre, jak i suche włosy. Świetnie sprawdza się zwłaszcza na tzw. barankach, a więc włosach o bardzo silnym skręcie.

Krem do kręconych włosów

Posiadaczki włosów o lżejszym skręcie powinny pomyśleć o kremie do fal i loków. Środek ten wyróżnia się zwartą konsystencją, jednakże w odróżnieniu od sprayu może nie być rozprowadzony na całej długości włosów. Jego aplikacja trwa więc dłużej. Warto najpierw rozetrzeć go na dłoniach, po czym delikatnie ugniatać włosy. Choć krem bywa tłusty, długo utrzymuje się na pasmach. Nie należy przesadzać z jego ilością. W przeciwnym razie włosy będą się sklejać.

Domowe kosmetyki poprawiające skręt włosów

Istnieją także domowe specyfiki, dzięki którym loczki będą wyraźne i sprężyste. Cuda w tym zakresie może zdziałać… siemię lniane. Łyżkę ziaren lnu wsypujemy do półlitrowego garnuszka i zalewamy wodą. Gotujemy na wolnym ogniu, przez cały czas mieszając. Gdy zauważymy, że mieszanka zaczyna gęstnieć, zdejmujemy naczynie z ognia, a jego zawartość odcedzamy. Galaretowata substancja musi nieco przestygnąć, zanim nałożymy ją na świeżo umyte włosy. Ten domowy kosmetyk trzymamy na głowie przez co najmniej 15 minut. Następnie spłukujemy wodą. Po zastosowaniu siemienia lnianego, od razu zauważymy sporą różnicę!