dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

voucher na pobyt w hotelu
Lifestyle

Gdzie można zamówić voucher na pobyt w hotelu?

Voucher na pobyt w hotelu to bardzo dobry pomysł na niebanalny prezent np. z okazji urodzin, świąt czy ważnej rocznicy. Tego typu bon jest doskonałą niespodzianką – osoba obdarowana nie musi martwić się kosztami związanymi z noclegami i wyżywieniem, a jednocześnie może sama zdecydować, w jakim terminie zorganizuje wyjazd. Podpowiadamy, gdzie zamówić taki voucher i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Voucher do hotelu na prezent

Bon do hotelu najlepiej zamówić online za pośrednictwem strony internetowej konkretnego obiektu. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę (hotele zazwyczaj oferują szereg pakietów specjalnych, np. walentynkowe, urodzinowe, świąteczne), podać niezbędne dane i dokonać płatności (najczęściej do wyboru jest kilka metod, w tym szybkie przelewy). Po zaksięgowaniu wpłaty voucher zostanie wysłany na skrzynkę e-mailową – jeśli ma być podarowany w prezencie, warto go wydrukować i włożyć w ozdobną kopertę lub pudełko.

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska podkreśla: Wszystkie informacje potrzebne do realizacji bonu znajdują się w przesłanej przez hotel wiadomości. Jednak w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do recepcji jeszcze przed finalizacją płatności. Po opłaceniu zamówienia zwykle nie można już wprowadzać w nim żadnych modyfikacji.

Bony hotelowe są również dostępne na portalach organizujących zakupy grupowe, przy czym trzeba pamiętać, że takie serwisy często zmieniają swoją ofertę i dysponują ograniczoną pulą obiektów hotelarskich. Czasami warto więc rozszerzyć poszukiwania, zwłaszcza jeśli voucher ma umożliwić maksymalnie komfortowy pobyt w luksusowym ośrodku ze SPA i innymi udogodnieniami. Kolejną możliwością jest opłacenie noclegu na branżowych portalach rezerwacyjnych. To popularna opcja, przy czym w tego typu serwisach raczej nie można zamówić pakietów specjalnych, które dla osób szukających prezentu są jednak najciekawsze.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania bonu na pobyt w hotelu?

Aby voucher do hotelu okazał się trafionym upominkiem, warto szukać głównie ofert o elastycznych warunkach. Realizacja bonu musi więc być możliwa w różnych terminach (przynajmniej przez kilka tygodni od momentu zakupu), ponadto kluczową kwestię stanowi gwarancja personalizacji usług dodatkowych, np. w hotelach SPA goście powinni sami zdecydować, z których zabiegów chcą skorzystać. Należy też zwrócić uwagę na to, jaką formę wyżywienia zapewnia bon. Podczas pobytu typowo wakacyjnego, skoncentrowanego na łączeniu odpoczynku ze zwiedzaniem, wystarczą same śniadania. Natomiast bon wręczany z wyjątkowej okazji – rocznicy ślubu, okrągłych urodzin, jubileuszu w pracy – powinien uwzględniać wszystkie posiłki.

Voucher do hotelu to dość kosztowny prezent, dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie go wraz z najbliższą rodziną czy znajomymi. Jeden przemyślany, porządny podarunek na pewno ucieszy bardziej niż kilka mniejszych, przypadkowych upominków, które często można znaleźć pod choinką albo wśród prezentów urodzinowych.