dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

freestyle snowboarding
Lifestyle

Czym jest freestyle snowboarding?

Czy wiesz o tym, w jak wielu wariantach można uprawiać snowboarding? Czy masz świadomość tego, jak ekscytujący może być ten sport? Jeśli nie, nie martw się. W dzisiejszym tekście opowiemy Ci o freestyle snowboarding. Wyjaśnimy, na czym polega ta dyscyplina sportowa i czy należy ją łączyć z uprawianiem snowboardingu w stylu freeride. Jeśli ciekawi Cię, jak można poczuć adrenalinę na stoku, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas wpisem.

Czy freestyle snowboarding jest tym samym, co jazda w stylu freeride?

Choć tematem dzisiejszego artykułu jest jazda na snowboardzie w stylu freestyle, postanowiliśmy napisać kilka słów o jeszcze jednym ważnym zagadnieniu, bezpośrednio związanym z zimową jazdą na desce. Mowa o stylu freeride, który przez wiele osób może być mylnie utożsamiany ze stylem będącym przedmiotem naszego wpisu. Należy zaznaczyć – freestyle snowboarding nie jest tym samym, co freeride. Style te są do siebie poniekąd podobne, natomiast nie należy traktować je jako identyczne.

Wyróżnia się cztery podstawowe style jazdy na snowboardzie: styl alpejski, snowcross, freeride i freestyle, przy czym każdy z nich wyróżnia się inną specyfiką jazdy. Choć to niejedyny podział. Na przykład w szkole sportów ekstremalnych Extreme Homies School z Mysłowic nauczana jest jazda rekreacyjna, freeride i freestyle. W każdym razie freeride i freestyle nie powinny być ze sobą utożsamiane. Freeride polega na jeździe poza wyznaczonymi trasami i uprawiany jest po to, by snowboardzista mógł poczuć maksymalną wolność. Z podobnymi emocjami wiąże się jazda w stylu freestyle, natomiast polega na wykonywaniu rozmaitych tricków i akrobacji na desce – lub na nartach, kiedy jest uprawiany przez narciarza.

Czy uprawianie snowboardingu w stylu freestyle wymaga specjalnego przygotowania?

Freestyle snowboarding polega na jeździe pełnej emocji i adrenaliny. Jego celem jest pokonywanie przeszkód i dążenie do wykonania maksymalnie efektownych akrobacji. Choć skoki z deską robią ogromne wrażenie i trudno oprzeć się prędkiemu pokonywaniu swoich możliwości, należy pamiętać o tym, że freestyle snowboarding może być niebezpieczny. Niezbędne jest więc dobre przygotowanie do uprawiania tego sportu. W tym celu warto zapisać się do dobrej szkoły snowboardingu, takiej jak wspomniana wcześniej EH School z Mysłowic. Poza tym należy kupić odpowiedni sprzęt. Istotny jest przede wszystkim dobór deski. Podczas jazdy w stylu freestyle wykorzystywane są deski symetryczne i stosunkowo krótkie.