dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

carolina herrera
Moda i Uroda

Carolina Herrera – historia perfum od legendarnego domu mody

Carolina Herrera to marka, która jest wybuchową mieszanką wenezuelskiej żywiołowości i amerykańskiej elegancji. Nazwa marki pochodzi od imienia i nazwiska projektantki, która już w nastoletnim wieku — po obejrzeniu pierwszego pokazu mody — zapałała szczerą i głęboką miłością do branży fashion and beauty. Przełomowym rokiem w biznesowej działalności wizjonerki okazał się 1988, kiedy to zdecydowała się ona na wypuszczenie pierwszych sygnowanych swoim nazwiskiem perfum.

Wyrazisty debiut w świecie pachnideł

Pierwszy flakonik perfum Carolina Herrera o tej samej nazwie inspirowany był nostalgią za beztroskim czasem dzieciństwa. Zapewne dlatego projektantka wybrała jako dominujący zapach jaśminu.

Carolina Herrera 212 – kultowy zapach inspirowany nowojorskim klubem

Przełomowym momentem w historii perfum marki Carolina Herrera okazał się rok 1997. To właśnie w tym roku kreatywne siły projektantki zyskały nieocenione wsparcie w postaci jej córki – Caroliny Ariadny. Najlepsze miało jednak dopiero nadejść. W drugiej połowie lat 90. ta ceniona kreatorka mody wypuszcza kultowy zapach Carolina Herrera 212 – wonność inspirowaną w dużej mierze atmosferą słynnego nowojorskiego lokalu Klub 54. Jako ciekawostkę warto dodać, że „54” to numer kierunkowy na Manhattan.

Kultowe perfumy dla nowoczesnych kobiet i szarmanckich mężczyzn

Co niezwykle istotne, prezentowana marka oferuje swoje flagowe produkty zarówno w męskim, jak i w damskim wariancie. Przykładem znakomitej kompozycji zapachowej dla pań jest Carolina Herrera 212 VIP Rose. Ta z jednej strony spontaniczna i ożywcza, a z drugiej strony wyrafinowana wonność pozwala niejednej kobiecie poczuć się zmysłowo, zachowując jednocześnie miłą dawkę snobistycznego ekscentryzmu. Nieodparte wrażenie ponętnej pewności siebie jest zasługą starannie dobranych nut głowy (różowy szampan), serca (kwiat soczystej brzoskwini) i bazy (delikatne drzewo Queen).

Oczywiście panowie również znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie pachnideł sygnowanych logiem Carolina Herrera dostępnych między innymi w sklepie Perfumy.pl – https://perfumy.pl/firm-pol-58-Carolina-Herrera.html. Na uwagę zasługuje na przykład zapach 212 VIP Sexy Men. Sama kompozycja wyśmienicie odzwierciedla osobowość dynamicznych i pełnych energii mężczyzn, którzy — mówiąc obrazowo — nie boją się chwycić byka za rogi — w różnych sytuacjach swojego życia. Prezentowana kompozycja zapachowa w konwencji orientalno-fougere zadebiutowała na rynku w 2006 roku. Jej twórcami są Alberto Morillas i Rosendo Mateu. Zapachowe święto dla zmysłów zaczyna się od bergamotki i mandarynki w nutach głowy, następnie miło nas zaskakuje sugestywną mieszanką pieprzu, kardamonu i zielonych kwiatów, aby finalnie ukoić naszą ekscytację wyważonymi nutami bazowymi, w których wyczuć można między innymi wanilię i piżmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *