dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

baza pod makijaż do cery tłustej
Lifestyle Moda

Jaką wybrać bazę pod makijaż do cery tłustej?

Przy wyborze odpowiedniego makijażu do cery tłustej trzeba brać pod uwagę nie tylko kosmetyki. Pielęgnacja skóry, dieta, sen, stres, spożycie wody i otoczenie są ważnymi czynnikami, wypływającymi na kondycję skóry. Baza pod makijaż do cery tłustej jest podstawowym, niezbędnym i najważniejszym kosmetykiem.

Makijaż na tłustą cerę

Wiele formuł makijażu po prostu nie działa dobrze na skórę tłustą, ponieważ są one oparte na glicerynie i często mają tendencję do rozpadu i ostatecznie zsuwania się z twarzy. Efekt w połowie poranka polega na tym, że skóra wygląda na tłustą, często z zaznaczonymi ogniskami i dużymi porami, czyli dokładnie odwrotnie niż było zamierzone. Potrzebny jest tutaj podkład, który stapia się ze skórą i jest długotrwały, wysycha do jasnego satynowego wykończenia i może „przyjąć” rozświetlacz.

Kosmetyki, które działają

W drogeriach nie brakuje kosmetyków, które mają wszystko, czego potrzeba do wykonania perfekcyjnego makijażu, i żeby uzyskać promienny wygląd skóry, odpowiedni właśnie dla tłustej. najlepszą bazą będą kosmetyki, niezawierające oleju kokosowego, ale takie, które zapewnią nawilżenie i pozostawią cerę miękką i elastyczną. Wybierając kosmetyki, warto zwrócić uwagę na to, żeby pomagał zmniejszyć pory. Ponadto stosowanie bazy, szczególnie w przypadku skóry ze skłonnością do trądziku, jest korzystne, ponieważ pomaga makijażowi dłużej się utrzymać. Osoby ze skórą mieszaną mogą nakładać go tylko na obszary, które mają tendencję do przetłuszczania się lub na całą twarz.

Oprócz bazy, kobiety o tłustej skórze powinny zwracać szczególną uwagę na to, jakiego używają podkładu. Najlepsze będą te, które wysychają do satynowego wykończenia i pozwalają cerze oddychać. Podkład można nakładać dużym pędzlem, dzięki temu efekt będzie nieskazitelny, a pory będą niemal niewidoczne. Dodatkowe krycie można uzyskać, wklepując trochę więcej kosmetyku palcami lub lekko wilgotną gąbką do makijażu nad wypryskami i miejscami, które tego potrzebują. Niektóre podkłady wykorzystują zalety oleju jojoba, który tak naprawdę nie jest olejem, ale estrem woskowym i pomaga skórze skórze zrównoważyć hormony odpowiedzialne za produkcję sebum, a także pomagają utrzymać naturalne nawilżenie.

Każdy makijaż, który musi przetrwać cały dzień, a przy tym wyglądać świeżo powinien być wykończony pudrem sypkim, najlepiej organicznym, transparentnym. Odpowiedni dla wszystkich odcieni skóry, nie matuje jej, ale zapewnia piękne jedwabiste wykończenie ze zmniejszonym połyskiem. Może być stosowany na całej powierzchni lub w określonych miejscach, aby zmatowić wybrane obszary.