dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

łączenie kolorów w mieszkaniu
Dom Lifestyle

Jak łączyć kolory w mieszkaniu?

Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy człowiek pragnie mieć w odpowiedni sposób urządzone mieszkanie. Dlatego bardzo istotną kwestią jest zadbanie o właściwe dopasowanie kolorów. Wiele osób zastanawia się, jak łączyć kolory w mieszkaniu. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby.

Jednolite barwy

Przede wszystkim bardzo dobrym wyborem w każdym mieszkaniu będzie zastosowanie jednolitych barw, które będą się niezwykle korzystnie prezentować w wielu przypadkach. Najlepiej sprawdzą się barwy stonowane i jasne. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim takie kolory, jak biel, ale także beże, szarości, a także ciepłe brązy. W wielu sytuacjach sprawdzą się również wszelkiego rodzaju pastelowe barwy. Takie kolory z całą pewnością w optyczny sposób powiększą pomieszczenia, nawet jeśli będą one miały stosunkowo niewielkie rozmiary.

Kontrastowa baza

Łączenie kolorów w mieszkaniu nie jest tak prostym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Jednak bardzo dobrym pomysłem będzie również zastosowanie kontrastowej bazy, która będzie przełamana innymi kolorami. Można we wnętrzach wykorzystać na przykład czarno-białą kolorystykę oraz dopasować do niej również inną barwę, która będzie się wyróżniała w tle. Dzięki temu na pewno każde wnętrze będzie się niezwykle korzystnie prezentować, na czym szczególnie zależy wielu osobom. Jako kolor przełamujący standard można zastosować na przykład fiolet, który jest niezwykle atrakcyjny.

Kolory pokrewne

Bardzo dobrym wyborem będzie również zastosowanie we wnętrzach kolorów pokrewnych. Dzięki temu na pewno uda się osiągnąć ład i harmonię w danym pomieszczeniu, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. W celu ustalenia kolorów pokrewnych można wykorzystać tak zwane koło barw. Znajdują się na nim zarówno kolory podstawowe, jak i kolory pochodne oraz kolory mieszane. Po spojrzeniu na koło bez większych problemów będzie można wybrać kolory idealnie dopasowane do swojego wnętrza.

Przeciwieństwa

Przeciwstawne kolory także będą bardzo dobrym pomysłem, który na pewno idealnie sprawdzi się w wielu wnętrzach. Dlatego warto się nad nimi w szczególny sposób zastanowić. W tym przypadku powinno się wybrać kolory, które znajdują się na przeciwstawnych miejscach w kole barw. Jeśli się je przeanalizuje to bez większych problemów będzie można wskazać kilka barw przeciwnych, które na pewno razem będą się bardzo dobrze prezentowały. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie boją się wyzwań oraz eksperymentów kolorystycznych we wnętrzach.