dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

lifting HIFU
Moda

Nowoczesna technologia w służbie urodzie, czyli lifting HIFU

HIFU to technologia, która przeżywa właśnie szczyt popularności. Zabiegi z jej wykorzystaniem znajdziemy w wielu klinikach medycyny estetycznej. Co powinniśmy wiedzieć o liftingu HIFU, zanim umówimy się na wizytę?

Jak działa lifting HIFU?

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to technologia, wykorzystująca wysoce skoncentrowane ultradźwięki, które mają zdolność do bezinwazyjnego przenikania przez skórę i docierania aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowych. Dzięki uzyskaniu temperatury powyżej 65°C dochodzi do mikrouszkodzeń, które stwarzają idealne warunki do produkcji nowego kolagenu i przebudowy skóry. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrność, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite.

Efekty HIFU na twarz to przede wszystkim: lepsze napięcie skóry, poprawa gęstości i wygładzenie zmarszczek. Głęboka penetracja tkanek wpływa także na redukcję tkanki tłuszczowej, dzięki czemu twarz po zabiegu HIFU wygląda nie tylko na młodszą, ale też szczuplejszą. Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, lifting HIFU to również sprawdzona metoda redukcji podwójnego podbródka.

Przed wykonaniem liftingu HIFU odbywa się konsultacja, która pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zastosowania ultradźwięków. Zabieg nie wymaga znieczulenia, chociaż można o nie poprosić. Specjalista wybiera kartridż o odpowiedniej mocy działania – w przypadku zabiegów na twarz jest to od 2,00 do 4,5 mm. Procedura polega na przykładaniu końcówki urządzenia do skóry posmarowanej żelem. Głowica cały czas emituje ultradźwięki, które wnikają w tkankę i powodują kontrolowane mikrouszkodzenia. Uczucie, jakie temu towarzyszy to głębokie ciepło, które dla niektórych osób może być nieco niekomfortowe. Zabieg trwa zwykle od 30 minut do jednej godziny.

Komu polecany jest zabieg HIFU na twarz?

Zabieg HIFU pozwala na skuteczny lifting twarzy bez skalpela i daje satysfakcjonujące efekty już po jednej sesji. Dlatego polecany jest wszystkim osobom, które oczekują szybkiego odmłodzenia, bez długiego okresu rekonwalescencji i wielkokrotnego powtarzania zabiegów. Lifting HIFU wskazany jest w przypadku wyraźnych zwiotczeń skóry, utraty jej elastyczności po intensywnym odchudzaniu, rozszerzonych porów, nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej na twarzy. Lifting ultradźwiękowy można również zastosować profilaktycznie, aby wzmocnić elastyczność skóry po 35. roku życia i w czasie diety redukcyjnej.

Wskazania do liftingu HIFU:

  • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • zmarszczki w delikatnej okolicy oczu lub w okolicy ust,
  • podwójny podbródek,
  • wiotka skóra na twarzy,
  • utrata witalności i elastyczności skóry,
  • cera o nierównomiernym kolorycie.

Pierwsze efekty działania ultradźwięków zauważalne są od razu po zabiegu, natomiast pełnego rezultatu w postaci odmłodzonej i napiętej skóry można oczekiwać po około 3 miesiącach. Zabieg można bezpiecznie wykonywać 2-3 razy w roku, aby podtrzymać efekt liftingu.

Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Lifting HIFU nie powoduje zewnętrznych uszkodzeń skóry, dlatego uznawany jest za jedną z najbezpieczniejszych terapii medycyny estetycznej. Jednak podstawą bezpieczeństwa tego zabiegu jest przede wszystkim właściwe dobranie parametrów urządzenia – mocy i głębokości działania. Zapewni nam to wyłącznie odpowiednio przeszkolony i doświadczony personel, który potrafi umiejętnie skalibrować urządzenie i precyzyjnie wykonać zabieg HIFU. Dlatego na terapię skoncentrowanymi ultradźwiękami należy wybrać się do sprawdzonej i zaufanej kliniki medycyny estetycznej.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.