dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

pomysły na tablicę korkową
Dom Lifestyle

Pomysł na tablicę korkową – jak ją uzupełnić i udekorować?

Tablica korkowa może być doskonałym miejscem, by przechowywać ważne informacje, ulubione zdjęcia lub motywujące napisy. Pomimo, że jest ona praktyczna, jest także ekologiczna! Tablica korkowa jest wykonana z naturalnego materiału, dlatego możesz pomóc w ratowaniu środowiska. Zatem zastanawiasz się czy warto zaopatrzyć się w taką dekorację? Może masz już pomysł na tablicę korkową? Jeśli także chcesz założyć własne miejsce na zbiór ważnych informacji, sprawdź już teraz nasze pomysły i inspiracje, aby stworzyć idealną tablicę dla siebie!

Tablica korkowa – dlaczego warto ją mieć?

Chcesz mieć podręczną przestrzeń, która będzie zawierała miejsce na najważniejsze informacje? W takim przypadku tablica korkowa może być strzałem w dziesiątkę! Obecnie taką tablicę można kupić w wielu sklepach. Do dyspozycji są różne wielkości, dlatego tablica może być dopasowana indywidualnie do potrzeb. Gdy jedna to za mało, można także zdecydować się na zakup dwóch tablic.

Tablicę korkową można powiesić w różnych miejscach, na przykład nad swoim biurkiem lub też w innym łatwo dostępnym miejscu jak kuchnia. Tablicę można umieścić zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Sprawdź także: Jak łączyć kolory w mieszkaniu?

Jakie materiały umieszczać na tablicy korkowej?

Tablica korkowa daje niemalże nieograniczone możliwości, dlatego można puścić wodze swojej wyobraźni i zaaranżować ją tak, aby była jedyna w swoim rodzaju. Jeśli zamontujemy ją w swoim pokoju, kuchni lub w innym interesującym dla nas miejscu, z pewnością nie pożałujemy. Jest to bardzo przydatne oraz wielofunkcyjne dla osób, które mają sporo na głowie. Sprawdzi się także u osób zapominalskich. Bez wątpienia niejeden znajdzie w niej zastosowanie.  Poniżej przygotowaliśmy listę na temat tablica korkowa inspiracje, które mogą być pomocne przy jej wykonaniu. Na tablicy korkowej można umieścić niemalże wszystko:

  • odręczne notatki, które przydadzą się w nauce 
  • kalendarz lub planer, dzięki którym będziemy pamiętać o ważnych datach i wydarzeniach
  • zdjęcia, przypominające nam o naszych bliskich lub wyjazdach i imprezach
  • wydruki
  • listy
  • wycięte z gazet przydatne materiały
pomysł na tablicę korkową

Jak udekorować tablicę korkową?

Chcesz mieć podręczną przestrzeń, która będzie zawierała miejsce na najważniejsze informacje? Może chcesz uwiecznić fotografie, z którymi wiążesz wspaniałe wspomnienia? W takim przypadku tablica korkowa może być strzałem w dziesiątkę! Dzięki niej możesz zamieścić wiele istotnych dla ciebie przedmiotów oraz wiadomości. Może masz kartkówkę w szkole lub egzamin na studiach, a nie masz jakiejkolwiek motywacji? Umieszczając na tablicy definicje lub informacje, które musimy nauczyć się na pamięć, możemy łatwiej zacząć naukę. Jest wiele zastosowań, które możemy wykorzystać. Pomysł na tablicę korkową możesz wybrać indywidualnie lub posłużyć się inspiracjami w internecie. Obecnie taką tablicę można zakupić w wielu sklepach. Do dyspozycji są różnorodne wielkości, dlatego może być dopasowana odpowiednio do naszych potrzeb. Gdy uważamy, że jedna to za mało, możemy także zdecydować się na kupno dwóch tablic. Tablicę korkową można powiesić w różnych miejscach. Możemy umieścić ją nad swoim biurkiem lub też w innym łatwo dostępnym miejscu jak kuchnia. Tablicę można zawiesić zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. Dlatego pomysł na tablicę korkową należy właśnie do ciebie!