dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

plakaty do druku
Dom i Wnętrze Lifestyle

Plakat do druku – pomysł na interesującą ścianę

Plakaty na ścianę to świetny pomysł na ciekawe wnętrze. Wybierając plakat, trzeba pamiętać, by dopasować go do wnętrza oraz swoich zainteresowań. Jak wybrać idealny plakat do druku, który sprawi, że salon stanie się interesujący i jednocześnie elegancki?

Jak wybrać odpowiedni plakat?

Plakaty do druku to bardzo szeroki temat. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, dzięki temu sprawdzą się w salonie, pokoju dziecka, sypialni czy kuchni. W każdym pomieszczeniu będą prawdziwą ozdobą ścian.

Wybierając plakat, koniecznie trzeba dopasować go do charakteru wnętrza. W pokoju w stylu skandynawskim sprawdzą się plakaty do druku z motywami zwierzęcymi lub florystycznymi. W pokoju dziennym, który jest nowoczesny świetnie będą wyglądały zwierzęta o geometrycznych kształtach, a w salonie w stylu glamour idealne będą plakat do druku ze złotymi elementami.

Plakaty do druku można również wykorzystać w pokoju dziecięcym. Tu idealnie sprawdzą się motywy bajkowe, hasła motywacyjne czy wizerunki zwierząt. W kuchni można umieścić plakaty, na których widnieją obrazy potraw, sprzętów kuchennych czy kawy, bez której większość z nas nie wyobraża sobie rozpocząć dnia.

Jak za pomocą plakatu powiększyć wnętrze?

Plakaty do druku to idealny pomysł na dekorację ścian. Można je również wykorzystać, by optycznie powiększyć niewielką kuchnię czy mały salon.

Wybierając plakat do druku, który przedstawia otwartą przestrzeń, np. morze, jezioro, plażę czy łąkę kwiatów, można zmienić odbiór pokoju, który będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości. Plakat warto umieścić nad komodą w pokoju dziennym, w kuchni nad stołem czy w pokoju dziecka na ścianie na przeciwko łóżka.

Warto również przyjrzeć się nowoczesnym plakatom do druku, które są trójwymiarowe. Tunele, uchylone drzwi, mosty, drogi, bryły geometryczne czy studnie również sprawią, że przestrzeń będzie inaczej odbierana. Takie plakaty są idealny do pokoi, w których jest metraż dużo mniejszy niż byśmy sobie tego życzyli.

Z ramą czy bez?

Decydując się na plakat do druku trzeba również zastanowić się, jak dopasować do niego ramę, która jest integralnym elementem obrazu.

Rama musi być dopasowana do plakatu, ale również musi komponować się z wystrojem pomieszczenia, w którym zawiśnie. Proste, czarne ramy sprawdzą się w salonach w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy industrialnym.

Plakat do druku można również umieścić w antyramie. Jest to rozwiązanie uniwersalne. Sprawdzi się w każdym wnętrzu. Zaletą antyramy jest zwrócenie uwagi na plakat, który stanowi esencję obrazu.