dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

filmy o fotografii
Fotografia Lifestyle

Najlepsze filmy o fotografii

Istnieje wiele doskonałych filmów, które poruszają temat fotografii. Jednym z najpopularniejszych dzieł jest Dom Frankiego, który jest dramatem wojennym.

Najciekawsze produkcje

Akcja rozgrywa się w czasie wojny w Wietnamie. Do Sajgonu przybywa młody fotoreporter, który zamierza udokumentować oraz opisać wydarzenia na froncie. Film przez cały czas trzyma w napięciu i budzi ciekawość u widza. Wymieniając najlepsze filmy o fotografii nie można pominąć takiego tytułu jak „Bractwo Bang-Bang” z 2010 roku. Jest to opowieść biograficzna o fotoreporterach, którzy działają w RPA, w tym samym czasie gdy upada apartheid. Są oni mocno zaprzyjaźnieni i wspólnie dokumentują krwawe zamieszki. Warty polecenia jest również film Fotograf Wojenny z 2001 roku. Jest to dokument, który opisuje pracę najlepszego współczesnego fotografa wojennego. Głównym bohaterem jest człowiek empatyczny o dużym sercu. Szczególnie ważną kwestią poruszaną w filmie jest etyka pracy fotografa. Bardzo dobrym filmem jest także Annie Leibovitz: Życie w obiektywie. Produkcja powstała w 2006 roku w USA. Opisuje życie Annie Leibovitz, która jest jedną z najpopularniejszych fotografek na świecie. Jest to młoda dziewczyna, która uwielbia dokumentować życie własnej rodziny. Następnie trafia do popularnego magazynu muzycznego Rolling Stone i od tego czasu przemierza świat razem z największymi zespołami rockowymi, które działały w tamtych czasach.

Najpopularniejsze filmy o fotografii

Jest to doskonały film akcji, który przez cały czas trzyma oglądających w napięciu. Świetną produkcją jest Napalm i dziewczyna – Historia pewnej fotografii z 2010 roku. Jest to historia jednego z najpopularniejszych zdjęć, które pojawiły się w historii fotografii. Jest na nim widoczna naga dziewczynka, która została poparzona napalmem. Zostało to spowodowane omyłkowym bombardowaniem wiosek wietnamskich przez Amerykanów. Zdjęcie zostało wykonane przez wietnamskiego fotografa, który później otrzymał za nie nagrodę Pulitzera. Publikacja tego zdjęcia wywołała ostre protesty społeczne i w dużej mierze przyczyniła się do zakończenia konfliktu w Wietnamie. Warte uwagi jest również „Powiększenie”, które powstało w 1966 roku. Jest to klasyczne kino lat 60.. Reżyserowi za to dzieło została podarowana Złota Palma w Cannes. Głównym bohaterem jest fotograf ceniony na świecie, do którego ustawiają się ogromne kolejki. Większości sesji to spektakle erotyczne, a głównym wątkiem poruszanym w filmie jest władzą jaką ma posiadacz aparatu fotograficznego. Jest to produkcja, która wymaga dużego skupienia oraz uwagi, ponieważ poszczególne wątki są ze sobą połączone.