dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

Co obejmuje usługa sprzątania obiektu?
Lifestyle

Co obejmuje usługa sprzątania obiektu?

Kompleksowe utrzymywanie czystości w obiekcie to nie tylko okresowe sprzątanie pomieszczeń biurowych i ciągów komunikacyjnych, ale również czynności związane z utrzymywaniem terenów zewnętrznych, a nawet wykonywanie prac konserwatorskich czy usług z zakresu DDD. Usługi sprzątania dla biznesu powinny być realizowane w sposób proekologiczny, uwzględniający wymogi jakościowe oraz normy prawne. Jak więc powinno wyglądać sprzątanie obiektu komercyjnego?

Usługa sprzątania obiektów – najważniejsze zadania

Oferta powinna być zawsze dopasowana do potrzeb klienta – do obiektu, którym zarządza oraz do specyfiki danego biznesu. Właściciel firmy może zdecydować, o jakich porach obiekt powinien być sprzątany oraz jakie usługi sprzątające mają zostać wykonane. W ramach współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą można liczyć na kompleksowe sprzątanie biur, ciągów komunikacyjnych, toalet, pomieszczeń socjalnych. Wśród niezbędnych i zarazem podstawowych czynności wymienia się:

  • odpylanie pomieszczeń,

  • mycie przeszkleń,

  • czyszczenie dywanów i tapicerek,

  • uzupełnianie środków higienicznych,

  • wynoszenie śmieci,

  • czyszczenie infrastruktury magazynowej i produkcyjnej.

Używane środki czystości oraz sprzęt czyszczący powinny być dopasowane do sprzątanego pomieszczenia, a personel sprzątający musi być odpowiednio wyszkolony. Klient współpracujący z profesjonalną firmą może liczyć na otrzymywanie raportu z każdej wykonanej usługi sprzątania.

Za co odpowiada firma sprzątająca?

Właściciel firmy, który decyduje się na współpracę z firmą sprzątającą, nie musi martwić się praktycznie o nic. Na początku ustalany jest obszerny harmonogram prac oraz tworzy się procedury i szczegółowe instrukcje dla każdej czynności. Firma realizująca usługi sprzątające odpowiada za swoich pracowników – sama zaopatruje ich w środki czystości oraz inwestuje w narzędzia niezbędne do pracy. Właściciel obiektu może liczyć na fachowe doradztwo, ale finalnie to klient decyduje czy dana czynność ma być wykonywana codziennie czy np. raz w miesiącu.

Inne usługi porządkowe, na które można liczyć

Niektóre firmy świadczące usługi kompleksowego utrzymywania czystości w obiektach, jak ta, której ofertę znaleźć można na stronie https://czystosc.impel.pl/sprzatanie-obiektow/, pomogą utrzymać nienaganny porządek również na terenach zewnętrznych obiektu. W ramach współpracy można liczyć na sprzątanie chodników, odśnieżanie parkingów, przycinanie zieleni czy też usuwanie oblodzenia i sopli z dachu, a nawet na mycie paneli fotowoltaicznych. Prace mogą być wykonywane cyklicznie, jeśli zajdzie taka potrzeba lub regularnie – np. raz w tygodniu. 

Usługa sprzątania realizowana przez mobilne grupy porządkowe to doskonały sposób na oszczędności w biznesie. Wyspecjalizowana ekipa zjawia się na terenie obiektu w celu wykonania ustalonego wcześniej zadania. Pracownicy mogą z łatwością przemieszczać się pomiędzy lokalizacjami, co jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców zarządzających wieloma obiektami.