dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

modne torebki damskie
Lifestyle

Najciekawsze trendy w modzie damskiej 2021

Gotowa na nadejście nowego letniego sezonu? Jeżeli twoja szafa wygląda teraz dokładnie tak samo jak jeszcze rok temu, na pewno wypadałoby lekko ją urozmaicić i wprowadzić do niej pewne nowe elementy, czyli chociażby ciekawszą kolorową biżuterię albo modne torebki damskie. Mogą to być rzeczy zgrywające się z twoim stylem albo coś zupełnie innego, czego jeszcze nigdy wcześniej na sobie nie miałaś. Przed tobą najmodniejsza odzież damska na rok 2021. Na pewno przynajmniej część z opisanych niżej trendów przypadnie ci do gustu i zachęci cię do wyruszenia na zakupy!

Jaki styl jest najciekawszy – na co warto zwrócić uwagę?

Czasem stylizacja może być bardzo prosta, ale jednak potrafi wprawić w zachwyt i zaskoczyć, ponieważ uzupełnia ją jakieś ciekawe nakrycie głowy. Latami rezygnowałyśmy z noszenia chustek. Uznałyśmy je za coś passe i nie chciałyśmy do nich wracać, ale projektanci zrobili to za nas.

  • Jeżeli udasz się teraz do dowolnego modnego butiku, na pewno dostrzeżesz w nim sporą ilość kolorowych chustek do wyboru. Wprowadzają one do stylizacji namiastkę stylu vintage, gdyż wyglądają tak, jak gdyby zostały wyjęte z dawnych czasów.
  • Taką chustę możesz nosić zarówno do rozpuszczonych włosów, jak i do różnego rodzaju upięć. Dzięki niej nawet najprostsze uczesanie zacznie wyglądać bardziej stylowo i oczywiście efektownie!
  • Innymi fajnymi dodatkami są modne torebki damskie o dwuwymiarowej konstrukcji. Specjalna budowa pozwala je nosić zarówno przewieszone na ramieniu, jak i na plecach! To tak naprawdę takie torebko-plecaki. Dodatki niesamowicie stylowe i równie praktyczne.

Kolory roku – jasny żółć i szary

Pantone, światowy autorytet w dziedzinie kolorów, na 2021 rok wybrał dwa kolory: „Ultimate Gray” (Ostateczny Szary) oraz „Illuminating” (Jasny Żółć). Żółć symbolizowała optymizm i witalność, podczas gdy szary przynosił uczucie solidności i niezawodności. W modzie damskiej te barwy pojawiły się zarówno w ubraniach, jak i dodatkach.

Oversize i wygoda przede wszystkim

2021 rok był także kontynuacją trendu na luźne, wygodne ubrania. Możliwe, że była to reakcja na długie miesiące spędzone w domu w 2020 roku.

  • Luźne bluzy i swetry: Pojawiły się one w wielu kolekcjach, zarówno na co dzień, jak i w bardziej eleganckich wersjach.
  • Szerokie spodnie: Po latach dominacji rurek, szerokie spodnie znów wróciły do łask. Były noszone zarówno w wersjach casualowych, jak i bardziej eleganckich

Moda eko – zrównoważone wybory

Jeden z najważniejszych trendów, który pojawił się w modzie damskiej w 2021 roku, to niewątpliwie moda eko. Marki coraz częściej wybierają zrównoważone materiały i podkreślają transparentność w procesie produkcji.

  • Tkaniny z recyklingu: Coraz częściej pojawiają się kolekcje tworzone z tkanin pozyskanych z recyklingu, w tym z odzyskanych sieci rybackich czy plastikowych butelek.
  • Slow fashion: W przeciwieństwie do „szybkiej mody”, trend ten zakłada wybieranie ubrań o wyższej jakości, które posłużą przez lata, a nie tylko przez jeden sezon.

Najciekawsze trendy w modzie damskiej 2021 – podsumowanie

Rok 2021 w modzie damskiej był pełen zaskakujących trendów, które były zarówno reakcją na globalne wydarzenia, jak i naturalną ewolucją w świecie mody. Te tendencje z pewnością zostaną z nami na dłużej, kształtując modę w kolejnych latach. Jak w każdym roku, warto czerpać inspiracje z trendów, ale pamiętać, aby dostosowywać je do swojego stylu i potrzeb. Bo moda powinna przede wszystkim sprawiać radość!