dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

Side by Side
Lifestyle

Side by Side – lodówka dla wymagających. Co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Standardowa lodówka w wielu wypadkach może się okazać niewystarczająca. Dotyczy to nie tylko dużych rodzin, które muszą przechowywać w niej wiele różnych produktów, ale także tych osób, które często wybierają produkty mrożone. Na całe szczęście zawsze można wybrać model Side by Side – lodówkę, która oferuje znacznie większą pojemność, wygodę i ciekawe rozwiązania technologiczne. Co warto wiedzieć o lodówce Side by Side w kuchni, żeby wybrać odpowiedni sprzęt względem naszych potrzeb?

Side by Side – lodówka dwudrzwiowa o dużej pojemności

Na samym początku warto powiedzieć parę słów o tym, czy w ogóle są chłodziarki typu Side by Side. Lodówki tego typu wyróżniają się na tle innych znacznie większą pojemnością, ale ich cechą charakterystyczną jest nietypowy rozstaw drzwi.

W klasycznych modelach lodówek zazwyczaj spotkamy rozstaw pionowy, gdzie komora chłodząca znajduje się na górze, natomiast komora zamrażalnika na dole urządzenia. W przypadku rozwiązania Side by Side ten rozkład będzie zupełnie inny – chłodziarka będzie znajdowała się po jednej, natomiast zamrażarka do drugiej stronie lodówki. Tym samym drzwi w tych modelach są otwierane podobnie do drzwi w szafie, co znacznie przekłada się na komfort użytkownika. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że zamrażalnik w lodówce Side by Side będzie zbliżony rozmiarem do komory chłodzącej.

Lodówka Side by Side w kuchni – co warto wiedzieć?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje lodówek Side by Side, jednak ich cechą wspólną zawsze będzie spora pojemność. Jest to oczywiście zaleta, która przekłada się na nasze rzadsze wizyty w hipermarketach czy możliwość przechowywania większej ilości produktów mrożonych. Pamiętajmy jednak o tym, że te chłodziarki dysponują nie tylko większą ilością miejsca wewnątrz, ale także sporo większym rozmiarem niż inne, bardziej klasyczne lodówki.

W związku z tym, jeśli ktoś chce postawić na model tego typu, powinien wziąć pod uwagę metraż swojej kuchni. Pamiętajmy, że lodówek nie można stawiać bezpośrednio przy ścianie, natomiast w przypadku modeli dwudrzwiowych ta odległość odpowiednio się zwiększy. Co zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy pojemnej chłodziarki, jednak nie mamy wystarczająca miejsca, by wkomponować lodówkę Side by Side do naszej kuchni?

W takich wypadkach z pomocą mogą przyjść specjalne rozwiązania producentów chłodziarek, takie jak technologia Space Max marki Samsung. Polega ona na odchudzeniu ścianek lodówki w taki sposób, żeby zachowała ona zwykłe wymiary i pomimo tego miała w środku znacznie więcej miejsca[1]. Co ciekawe, marka Samsung stosuje tę technologię także w modelach Side by Side, co sprawia, że mogą one być jeszcze bardziej pojemne względem innych, podobnych produktów na rynku.

Lodówka Side by Side – biała, czarna, kolorowa… nietuzinkowe wzornictwo to kolejna zaleta, jaką mogą nam zaoferować te modele. Chociaż chłodziarki dwudrzwiowe docenia coraz więcej osób i możemy je spotkać znacznie częściej niż kiedyś, w dalszym ciągu są one dosyć nietypowym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kiedy takie urządzenie zagości w naszej kuchni, wzbogaci i urozmaici jej wnętrze. 

[1] Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF