dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

jak przyspieszyć internet
Internet Lifestyle

Jak przyspieszyć Internet w domu?

Większość osób ma dostęp do Internetu ze swojego domu lub mieszkania. Coraz częściej jest to Internet bezprzewodowy, którego szybkość zależy od wielu czynników. Podstawowym czynnikiem jest oczywiście dostawca, a także umowa z nim podpisana, która określa szybkość łącza. Jednakże istnieje wiele innych czynników, które mogą znacząco wpłynąć na to z jaką prędkością działa dane łącze bezprzewodowe.

Sposób na analizę szybkości łącza internetowego

Wiele osób z niepokojem obserwuje to z jaką wydajnością działa ich Internet domowy. Jednocześnie jednak tak naprawdę nie wiedzą jak ocenić jego ogólną szybkość. Dlatego też z myślą o takich użytkownikach, wiele stron internetowych umożliwia wykonanie testu prędkości łącza internetowego. Wykonuje się go bardzo szybko i daje całkiem precyzyjne wyniki, choć wiele zależy tutaj od rodzaju wybranego testu. Na podstawie otrzymanych rezultatów można szybko ocenić, czy łącze ma prędkość, jaką powinien zapewnić dostawca internetowy według podpisanej z nim umowy. Jeżeli prędkość łącza bardzo odstaje od tej, którą obiecała umowa, warto jest skontaktować się z dostawcą i upewnić się, że nie ma żadnych problemów zewnętrznych z łączem.

Jak przyspieszyć Internet bezprzewodowy?

Jeżeli sam dostawca Internetu nie jest w stanie stwierdzić, dlaczego łącze nie ma określonej prędkości, można samodzielnie wykonać pewne czynności i poprawić sytuację. Podstawową metodą na to, jak przyspieszyć Internet, zawsze jest konfiguracja routera. Bardzo często bowiem jest on skonfigurowany nieprawidłowo, co niepotrzebnie ogranicza szybkość z jaką działa łącze.
Czasami dobrą metodą jest także usunięcie różnego rodzaju czynników, które mogą zakłócać łącze. Są to na przykład urządzenia elektroniczne, które pracują w bliskiej odległości od routera. Router nie powinien być także zabudowany, to znaczy nie powinno się go umieszczać w szafkach lub w biurku. Im bliżej routera znajduje się komputer, tym lepszego sygnału można oczekiwać. Dlatego też dobrze jest umiejscowić routera w miejscu, w którym najczęściej korzysta się z łącza.
Jeżeli te metody nie zadziałają, zawsze istnieje możliwość dokupienia specjalnych anten. Pozwalają one na to, aby szybko zwiększyć zasięg urządzenia, a także poprawiają samą siłę sygnału. Anteny takie nie są bardzo drogie, a często rozwiązują problem z tym, jak skutecznie przyspieszyć Internet. Jeżeli jednak nawet takie rozwiązania nie zadziałają, możliwe że problem tkwi w samym komputerze i związany jest na przykład z obecnością wirusów. Jak zatem widać, istnieje wiele metod na przyspieszenie Internetu i każdy na pewno znajdzie taką, która będzie skuteczna w jego przypadku.