Jak przyspieszyć Internet w domu?

0
19
jak przyspieszyć internet

Większość osób ma dostęp do Internetu ze swojego domu lub mieszkania. Coraz częściej jest to Internet bezprzewodowy, którego szybkość zależy od wielu czynników. Podstawowym czynnikiem jest oczywiście dostawca, a także umowa z nim podpisana, która określa szybkość łącza. Jednakże istnieje wiele innych czynników, które mogą znacząco wpłynąć na to z jaką prędkością działa dane łącze bezprzewodowe.

Sposób na analizę szybkości łącza internetowego

Wiele osób z niepokojem obserwuje to z jaką wydajnością działa ich Internet domowy. Jednocześnie jednak tak naprawdę nie wiedzą jak ocenić jego ogólną szybkość. Dlatego też z myślą o takich użytkownikach, wiele stron internetowych umożliwia wykonanie testu prędkości łącza internetowego. Wykonuje się go bardzo szybko i daje całkiem precyzyjne wyniki, choć wiele zależy tutaj od rodzaju wybranego testu. Na podstawie otrzymanych rezultatów można szybko ocenić, czy łącze ma prędkość, jaką powinien zapewnić dostawca internetowy według podpisanej z nim umowy. Jeżeli prędkość łącza bardzo odstaje od tej, którą obiecała umowa, warto jest skontaktować się z dostawcą i upewnić się, że nie ma żadnych problemów zewnętrznych z łączem.

Jak przyspieszyć Internet bezprzewodowy?

Jeżeli sam dostawca Internetu nie jest w stanie stwierdzić, dlaczego łącze nie ma określonej prędkości, można samodzielnie wykonać pewne czynności i poprawić sytuację. Podstawową metodą na to, jak przyspieszyć Internet, zawsze jest konfiguracja routera. Bardzo często bowiem jest on skonfigurowany nieprawidłowo, co niepotrzebnie ogranicza szybkość z jaką działa łącze.
Czasami dobrą metodą jest także usunięcie różnego rodzaju czynników, które mogą zakłócać łącze. Są to na przykład urządzenia elektroniczne, które pracują w bliskiej odległości od routera. Router nie powinien być także zabudowany, to znaczy nie powinno się go umieszczać w szafkach lub w biurku. Im bliżej routera znajduje się komputer, tym lepszego sygnału można oczekiwać. Dlatego też dobrze jest umiejscowić routera w miejscu, w którym najczęściej korzysta się z łącza.
Jeżeli te metody nie zadziałają, zawsze istnieje możliwość dokupienia specjalnych anten. Pozwalają one na to, aby szybko zwiększyć zasięg urządzenia, a także poprawiają samą siłę sygnału. Anteny takie nie są bardzo drogie, a często rozwiązują problem z tym, jak skutecznie przyspieszyć Internet. Jeżeli jednak nawet takie rozwiązania nie zadziałają, możliwe że problem tkwi w samym komputerze i związany jest na przykład z obecnością wirusów. Jak zatem widać, istnieje wiele metod na przyspieszenie Internetu i każdy na pewno znajdzie taką, która będzie skuteczna w jego przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here