dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

konkursy fotograficzne
Fotografia Lifestyle

Najważniejsze konkursy fotograficzne w kraju

Udział w konkursie fotograficznym pomaga zdobyć uznanie, a także środki finansowe na dalszy rozwój. Jest to również świetna przygoda oraz rywalizacja z innymi fotografami.

Cechy dobrego fotografa

Często fotografom brakuje pewności siebie, a wyróżnienia sprawiają, że mogą poczuć się docenieni oraz nabrać motywacji do działania. Jeżeli chodzi o konkursy fotograficzne to w pierwszej kolejności trzeba wymienić Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic. Umożliwia on kandydatom sprawdzenie się w różnych specjalizacjach. Nagrody również są bardzo wartościowe, a prace finałowe można podziwiać na oficjalnej wystawie. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs, który pomaga zdobyć popularność. Dostępne tematyki zdjęć to: krajobrazy, fotoreportaż, ludzie, zwierzęta oraz hydropolis. Warto zauważyć, że każdy uczestnik konkursu może wystawić nawet pięć fotografii do wybranych kategorii tematycznych. W kategorii fotoreportaż powinno znaleźć się od 5 do 10 fotografii. Konkursem międzynarodowym, który cieszy się również dużym zainteresowaniem jest Nikon Photo Contest, który jest organizowany już od 1969 roku. Upływ czasu spowodował, że konkurs wyewoluował w dobrym kierunku i biorą w nim udział fotografowie z całego świata. W konkursie mogą brać udział pojedyncze fotografie, nagrania wideo oraz grupy zdjęć. Tematyka zdjęć zmienia się w zależności od danej edycji i każdego roku jest inna. Główną nagrodą jest gotówka oraz profesjonalne aparaty fotograficzne, które umożliwiają wykonywanie zdjęć w najwyższej jakości.

Najbardziej prestiżowe konkursy

Prestiżowym wydarzeniem jest również Viva Photo Awards. Konkurs wyróżnia się tym, że zgłaszane mogą być nie tylko zdjęcia, ale również materiały filmowe, ponieważ została wprowadzona nowa kategoria filmowa. Podczas każdego wydarzenia organizowane są wystawy najważniejszych twórców. Ware uwagi jest także ISPWP, czyli The Best Wedding Photographers. Żeby wysłać zgłoszenie trzeba mieć na swoim koncie zrealizowane przynajmniej 50 ślubów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie portfolio oraz preferencje. Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to klasyczny konkurs fotograficzny, ale raczej grupa, która skupia najlepszych fotografów. Osoby, które do niej należą cieszą się dużą renoma oraz uznaniem. Jest to jednak propozycja skierowana jedynie do fotografów ślubnych. W obrębie tej grupy organizowanych jest wiele konkursów, w którym można zdobyć ciekawe nagrody. Innym rodzajem stowarzyszenia fotografów jest WPJ. Dzięki członkostwu w tej grupie można uzyskać dostęp do wielu konkursów, które są przygotowywane przez organizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *