dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

industrialne dodatki
Dom

Jakie są najlepsze industrialne dodatki do wnętrz?

Budowa własnego domu lub kupno mieszkania dla siebie i najbliższych to jeden z najbardziej fascynujących momentów w życiu. Samo posiadanie nieruchomości to jednak zaledwie połowa drogi. Równie ważne jest jej odpowiednie urządzenie tak, aby prezentowała się elegancko i spełniała potrzeby wszystkich nowych mieszkańców. Nowoczesne przestrzenie mieszkalne są zazwyczaj urządzane oryginalnie, lecz w sposób nieprzesadzony. W dzisiejszych czasach stawia się na optyczne powiększenie powierzchni, minimalistyczne szlify i swego rodzaju surowość, które podkreślają nienarzucającą się elegancję. Taki właśnie jest np. styl industrialny. Nadaje on wnętrzom niesamowitego pazura, a przy tym jest uporządkowany i buduje wrażenie harmonii. Jakie industrialne dodatki na wnętrz można zastosować, aby dom lub mieszkanie wyglądały naprawdę stylowo?

Sprawdź również: Jak zamontować telewizję naziemną?

Zasłony industrialne, czyli okno aż po sufit

Choć niektórym może się wydawać, że industrialny wystrój powoduje w mieszkaniu wrażenie przebywania w grobowcu, bo stosuje się zazwyczaj ciemne barwy i jest niewielki dostęp do światła, to jednak nic bardziej mylnego. Owszem, w tym stylu dominuje zazwyczaj jedna tonacja. Często jest to czerń lub odcienie szarości. Jednakże dba się o to, aby w pomieszczeniach uzyskać odpowiedni stopień jasności i przejrzystości.

Ten styl nadaje się bowiem idealnie do widnych pomieszczeń z dużymi oknami. Story w stylu industrialnym zwykle zaczynają się tuż pod sufitem i dotykają ziemi, co ma za zadanie optycznie wydłużyć okno i sprawić, że cały pokój lub salon będą wyglądały na większe. Zasłony industrialne zwykle lekko falują lub przyjmują postać karbowanych, długich płacht, co nadaje im jednak poczucia lekkości. W industrialnych pomieszczeniach zwykle panuje eklektyzm, a jednak każdy najmniejszy element pasuje do pozostałych. Prawdziwym hitem jest pozostawianie jednej ściany jako imitacji surowej czerwonej cegły. Zabieg ten przynosi efekt suspensu i niezwykle cieszy oko koneserów. Najlepiej w stylu industrialnym wygląda salon lub profesjonalny gabinet, ale nietrudno wyobrazić sobie tę specyficzną konwencję także w kuchni, łazience lub sypialni.

industrialne dodatki do wnętrz

Najpopularniejsze industrialne dodatki do wnętrz

Pomieszczenia urządzone w stylu industrialnym wyposaża się w szafki bądź regały szkieletowe, z dużą ilością otworów. Zwykle przypominają one fabryczne stelaże z dyskretnymi półkami. Wszystko jest proste i nieskomplikowane. Idealnie meble industrialne pasują do wielkomiejskich pomieszczeń, ale sprawdzą się także na wsi lub w małej mieścinie. Najlepsze industrialne gadżety to biało czarne obrazy na ścianę przedstawiające postacie, środki lokomocji lub znane budowle. Popularne są podłużne wazony o unikatowych zdobieniach. Idealnie pasują tu również drewniane bądź ratanowe skrzynie, w których można przechowywać różnego rodzaju drobiazgi w taki sposób, aby na c dzień nie osiadał na nich kurz. Wnętrza industrialne często upstrzone są dużą ilością wiszących luster w różnych kształtach. To także ma za zadanie wizualnie powiększyć nawet przestrzenie o małym metrażu.

Industrialne dodatki do wnętrz – donice i posążki

Styl industrialny kojarzy się z monumentalnością, stabilnością i tym, co bardzo trwałe. Właśnie dlatego w pomieszczeniach tego typu można spotkać wiele dodatków, i ozdób wykonanych z twardego kamienia lub betonu. Zainteresowaniem cieszą się ciężkie kamienne donice na rośliny. Kwiaty są zresztą nieodłącznym elementem wnętrz utrzymanych w takiej konwencji, ponieważ w ten sposób ukazuje się integralne połączenie natury z nowoczesną techniką. Obok donic wykorzystywane są również kamienne posągi. Największym wzięciem od wielu sezonów cieszą się mniejsze bądź większe głowy Buddy lub figurki całej jego postaci. Te nietypowe ozdoby mogą być stawiane na regałach i szafkach, bezpośrednio na biurku, przy którym się pracuje, bądź też na parapetach okiennych. Mogą też znajdować się po prostu na podłodze w miejscu gdzie nikomu nie przeszkadzają i nie stwarzają zagrożenia.

Styl industrialny – dlaczego warto zastosować u siebie?

Wiele osób jest zafascynowanych tą konwencją i chciałoby tak zaaranżować własną przestrzeń mieszkalną. Jednakże obawiają się, że dom będzie sprawiał dość ponure wrażenie. Warto zatem w takich przypadkach rozejrzeć się po sklepach z wyposażeniem domów i mieszkań, a także obejrzeć przykładowe realizacje w Internecie. W ten sposób szybko można rozwiać swoje wątpliwości i przekonać się, że wszelkie obawy były bezpodstawne. Styl industrialny sprawdzi się niemal wszędzie. Jest bardzo praktyczny i użyteczny. Każdy, kto wpada z wizytą będzie zachwycony taką aranżacją wnętrz.