dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

aneks kuchenny
Dom i Wnętrze

Jak urządzić aneks kuchenny?

Mały aneks kuchenny może okazać się bardzo praktyczny i funkcjonalny. Aby tak się stało, wystarczy tylko umiejętnie go urządzić. Nie musisz w tym celu korzystać z pomocy architekta lub projektanta wnętrz. Korzystając z naszych bezpłatnych wskazówek, możesz uczynić swój aneks pełnowartościową kuchnią.

Co powinien zawierać każdy aneks?

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca, w aneksie kuchennym nie uda się pomieścić tyle sprzętu co w normalnej kuchni. Niezbędne must have to natomiast czajnik elektryczny, zlew jednokomorowy, kuchenka gazowa lub płyta z 2 polami, mini lodówka. Do tego przyda się również odrobina wolnego blatu na przygotowanie posiłków, a także kilka szafek stojących i wiszących, w których pomieścisz talerze, garnki, sztućce i produkty spożywcze. Jeśli znajdzie się trochę dodatkowego miejsca, warto zadbać o wstawienie do aneksu mini zmywarki – jej obecność na pewno ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie.

Kuchenka gazowa czy płyta elektryczna?

Na czym wygodniej będzie gotować w małym aneksie kuchennym? Na małej płycie elektrycznej – ceramicznej lub indukcyjnej czy może na kuchence gazowej? Jeśli instalacja gazowa już istnieje, a ty lubisz czuć pod patelnią prawdziwy ogień, można się pokusić o tradycyjną kuchenkę. Jednak to płyty elektryczne pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca – przewody zasilające można prowadzić po podłodze, pod meblami. Z tego między innymi powodu rekomendujemy to rozwiązanie jako bezpieczniejsze, wygodniejsze i zapewniające większą ilość miejsca do pracy.

Mini barek zamiast stołu

Czy to aneks czy kuchnia, wypadałoby mieć miejsce, w którym można wygodnie spożywać posiłki. Może nim być na przykład stół. Jeśli jednak brakuje na niego miejsca, nie pozostaje nic innego jak wybudować mini barek z blatem. Zajmuje on niewiele miejsca, a może również służyć do przygotowania posiłków. Stanowi również bardzo ciekawy elementy wyposażenia wnętrz, szczególnie jeśli obok niego postawimy wysokie krzesła – hokery. Powierzchnię mini barku, czyli blat, można wykonać z klasycznego blatu kuchennego lub np. wykonać z granitu bądź obłożyć płytkami ceramicznymi lub gresem.

Ile pieniędzy na wykończenie aneksu kuchennego?

Kiedy chodzi o wykończenia wnętrz, w tym aneksu kuchennego, nie istnieje górna granica wydatków. Potrzebujesz pieniędzy na taką inwestycję? Obawiasz się że Twoje oszczędności mogą stopnieć szybciej niż to zauważysz? Zastanów się zatem czy szybki kredyt nie jest właściwym rozwiązaniem. Dlaczego właśnie szybki kredyt? Ponieważ jest to gotówka, którą możesz otrzymać nawet w ciągu jednego dnia, a to na pewno przyspieszy Twoje prace wykończeniowe.