dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

Baseny stelażowe
Dom

Baseny stelażowe na każdą kieszeń

W ostatnich latach baseny koło domu przestały być zarezerwowane tylko dla bogatych, być symbolem luksusu, a stały się wręcz normą. Rozwój technologii basenowej przyczynił się do tego, że przydomowe kąpieliska są dostępne dla szerokiego kredu użytkowników i niejako „zeszły pod strzechy”.

Na rynku dostępna jest coraz bogatsza oferta basenów ogrodowych, o różnych konstrukcjach i w różnych cenach. Począwszy od basenów dmuchanych, po baseny stelażowe i wiele innych.

Krótka historia basenów

Historia basenów ogrodowych sięga zamierzchłych czasów, gdzie w starożytnym Egipcie funkcjonowały prywatne baseny ogrodowe, które były zasilane wodą ze źródeł lub rzek. Były one symbolem luksusu i dostatku oraz miejscem, w którym arystokracja i elita społeczna mogła się spotykać i cieszyć rekreacją.

W XVIII i XIX wieku baseny ogrodowe stały się dostępne dla klasy średniej i były powszechnie spotykane w prywatnych rezydencjach i posiadłościach wiejskich. W tym czasie popularność zyskały baseny naturalne, które naśladowały zbiorniki wodne, takie jak jeziora lub stawy.

W XX wieku wprowadzono wiele innowacji technologicznych. Zastosowanie tworzyw sztucznych i innych materiałów pozwoliło na konstrukcję lekkich, naziemnych basenów o różnych kształtach i w wielu rozmiarach. Uproszczone systemy filtracji wody, podgrzewanie wody, oświetlenie i automatyka sterująca znacznie ułatwiły utrzymanie basenów ogrodowych.

Baseny już nie są oznaką luksusu

Wokół nas trudno już spotkać posesję, na której w okresie letnim nie byłby rozstawiony basen. Basenów ogrodowych przybywa z roku na rok, a ich:

  • jakość,

  • prosta w montażu konstrukcja,

  • przystępna cena,

zachęcają użytkowników do zakupu. Prym w letniej ofercie basenów wiodą baseny stelażowe.

Baseny te są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i głębokościach (https://basenyogrodowe.pl/), co pozwala na znalezienie odpowiedniego basenu do indywidualnych potrzeb rodziny. Rozstawienie basenu naziemnego w pobliżu domu nie wymaga żadnych pozwoleń administracyjnych.

Tego typu kąpieliska są przenośne, co oznacza, że można je zdemontować i przenieść w inne miejsce w razie potrzeby. Jest to korzystne dla osób, które wynajmują lub zamierzają przeprowadzić się w przyszłości, ponieważ basen można zabrać ze sobą.

Basen stelażowy w zestawie jest wyposażony w systemy filtracji i chemii wody, które ułatwiają utrzymanie czystości basenu. Dostępny jest także szeroki wybór akcesoriów, takich jak pokrywy basenowe, środki czyszczące i systemy podgrzewania wody, które ułatwiają utrzymanie basenu w dobrym stanie.