dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

stylizacje w góry latem
Lifestyle Moda

Stylizacje w góry latem

Polacy uwielbiają wyjeżdżać w góry. Tatry, Bieszczady albo Karkonosze to zawsze świetna destynacja dla miłośników pięknych polskich krajobrazów, aktywności ruchowej, wypoczynku na świeżym powietrzu. Kto często wyjeżdża w góry, bez wątpienia posiada już odpowiednie ubranie oraz buty. Kto dopiero zaczyna swoją przygodę z wędrówką, może nie mieć do końca pewności, jakie stylizacje w góry latem będą odpowiednie. Poniżej garść i podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co założyć w góry latem?

Chociaż górska wędrówka to nie rewia mody, a podczas tworzenia stylizacji najważniejsze jest to, aby sięgnąć po rzeczy wygodne i praktyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie wyglądać po prostu ładnie. Współczesne rzeczy dedykowane do chodzenia po górach są naprawdę atrakcyjne i dlatego każda kobieta znajdzie coś, w czym będzie czuła się dobrze. Tworzenie stylizacji warto rozpocząć od zakupu odpowiedniej bielizny. Chociaż jej nie widać, ma ona kluczowe znaczenie dla wygody. W góry najlepiej założyć sportowy stanik, który będzie dobrze podtrzymywał piersi. Jeżeli wybierze się model bardziej zabudowany, w gorące dni z powodzeniem można wędrować tylko w nim. Należy zadbać również o dobór odpowiednich majtek. Powinny być wykonane z bawełny, bo to najbardziej przyjazna dla skóry tkanina na bieliznę. Lepiej wybierać modele zabudowane, a nie na przykład stringi. Po całodniowej wędrówce po górach taka bielizna może powodować bardzo duży dyskomfort. Skarpetki, które założymy do butów górskich lub trekkingowych, warto wcześniej wybrać w sklepie górskim. Dlaczego? Bo odpowiedni model ma duży wpływ między innymi na to, aby na stopach nie pojawiły się bolące bąble i odparzenia.

Najlepsze ubrania do chodzenie po górach

Latem w góry można założyć po prostu krótkie spodenki, o ile idzie się na trasy położone stosunkowo nisko. Szorty sprawdzą się w Bieszczadach, ale niekoniecznie na przykład w Tatrach, w wysokich partiach gór, gdzie często nawet w czerwcu czy lipcu leży jeszcze śnieg. Wtedy lepszym wyborem będą po prostu wygodne legginsy z długimi nogawkami. Można zdecydować się też na spodnie górskie, które posiadają boczne kieszenie, do których można włożyć na przykład telefon. Na górę warto założyć koszulkę sportową, przykładowo taką do biegania. Ubrania z bawełny nie sprawdzą się do końca, ponieważ bardzo mocno chłoną wodę, chociażby z potu. Szybko robią się mokre, a takie ubranie w górach jest nieprzyjemne. Nawet jeżeli w góry idziemy w ciepły dzień, warto zabrać ze sobą coś z długim rękawem, co ochroni od deszczu i wiatru.