dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

zdjęcia w deszczu
Fotografia

Sesja ślubna w deszczu – co zrobić, by wyszła pięknie?

Sesja ślubna to pamiątka, która pozostaje na lata. Deszcz jest jednym z zawirowań pogodowych, które najbardziej przerażają Młode Pary. Czy słusznie? Jak wykorzystać deszcz, by sesja zdjęciowa była niezapomnianym przeżyciem, a fotografie wspaniałą pamiątką? Wykonaj ją na swoim weselu – sesja ślubna w deszczu.

Sprawdź także: Jakie powinno być portfolio fotograficzne?

Najważniejsze jest doświadczenie

Zdjęcia w deszczu nie są łatwe. Wie o tym każda osoba, która para się fotografią. Nie każdy fotograf jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Poszukując fotografa, który ma uwiecznić tak ważny moment w życiu każdej Pary koniecznie trzeba skoncentrować się na współpracy z osobą, która jest profesjonalistą z dużym doświadczeniem.

Poszukiwania warto rozpocząć od obejrzenia zdjęć fotografów w Internecie. Wielu fotografów ma umieszczone swoje portfolio. Ci najlepsi pokazują swoje prace, które są wykonane w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Sesja ślubna w deszczu uda się każdemu z tych fotografów, którzy dobrze radzą sobie z fotografowaniem w trudnych warunkach. Mała ilość światła we wnętrzu, zdjęcia nocne czy w czasie burzy wymagają wyjątkowego profesjonalizmu.

Zdjęcia w deszczu wymagają najczęściej doświetlenia przy pomocy lampy błyskowej. Należy jednak bardzo ostrożnie podchodzić do sztucznego światła, które często sprawia, że kolor skóry przedstawionych osób jest nienaturalnie szary lub wręcz niebieskawy.

Zdjęcia w deszczu nie są problemem dla fotografa, który dobrze opanował posługiwanie się dodatkowym światłem. Można to zobaczyć w portfolio, w którym są zdjęcia nocne lub przy dużym zachmurzeniu. Jest to taki sam poziom trudności.

sesja ślubna w deszczu

Sesja zdjęciowa w deszczowym plenerze

Sesja ślubna zazwyczaj jest zaplanowana na długo przed przyjęciem weselnym. Przewidzenie pogody jest niemożliwe. Bardzo często również zmiana terminy sesji jest niewykonalna, gdyż dobry fotograf najczęściej ma zaplanowane sesje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Co w takiej sytuacji zrobić?

Sesja w deszczu nie musi być stracona. Dobry fotograf jest w stanie wykorzystać warunki, które zastaje.

Drobny, letni deszczyk zazwyczaj nie jest problemem, często staje się dodatkową atrakcją, gdyż przebijające się słońce sprawia, że zdjęcia są jeszcze ciekawsze. Warto również poczekać na zaraz na tęczę, która może stać się pięknym uzupełnieniem zdjęć.

W sytuacji, gdy deszcz staje się większy warto wykorzystać rekwizyty takie jak parasole. Kolorowe parasole, które będzie miała para młoda na zdjęciach mogą okazać się wspaniałym dodatkiem.

Warto wykonać również zdjęcie czarno-białe stylizowane na stare. Parasolki mogą być w kolorze. Elegancko i z pomysłem.

Kto powiedział, że Para Młoda musi wystąpić w eleganckich butach? Sesja zdjęciowa w kaloszach na pewno będzie wyglądała zjawiskowo. Warto również spróbować zrobić zdjęcie, gdy Para Młoda biegnie na bosaka. To również może wyglądać świetnie, chociaż takie zdjęcie raczej powinno być pozostawione na koniec sesji.

Zdjęcia w pomieszczeniu czy sesja ślubna w deszczu

Sesja ślubna, nawet ta zaplanowana na zewnątrz, czasem musi przenieść się do pomieszczenia. Deszcz nie musi być przeszkodą w robieniu zdjęć, trzeba jedynie wykazać się kreatywnością.

Zdjęcia, które zaplanowane są w ogrodach często można przenieść do altany, która znajduje się w pobliżu. Warto również wykorzystać zabytkowe, stare wnętrza, które znajdują się w zasięgu wzorku.

Sesja ślubna w starym młynie, stodole czy pod mostem kolejowym może okazać się wyjątkowo ciekawa. Ważne, by fotograf dobrze wykorzystał dostępne światło.

Robiąc zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu można wykorzystać wszystkie otwory okienne, które się w nim znajdują. Zdjęcia będą wyglądały tajemniczo i niesamowicie. Warto również pamiętać, że takie pomieszczenie można doświetlić świetną girlandą, która znajdzie się za Parą Młoda. Efekt rozmytego światła wygląda wspaniale na zdjęciach, które wydają się być jak zaczarowane.

Bardzo ciekawy efekt może powstać, gdy w starym pomieszczeniu, które nadgryzione jest zębem czasu, fotograf wykorzysta maszynę do robienia dymu. Zdjęcia będą sprawiały wrażenie bardzo tajemniczych.

Sesja ślubna w deszczu jest bardzo trudna dla fotografa, który musi zmierzyć się z małą ilością światła. Nie znaczy to, że taka sesja z góry skazana jest na porażkę. Wszystko zależy od umiejętności fotografa, a także od kreatywnego podejścia do wyzwania.

W trakcie zdjęć w deszczu warto zastanowić się czy w pobliżu nie ma pomieszczenia, które można wykorzystać. Wspaniale byłoby mieć piękny zamek w okolicy czy pałac. Jednak w trudnych sytuacjach zdjęcia w stodole czy pod przęsłami mostu również mogą okazać się fantastycznym pomysłem.