dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

Odpoczynek jesienią w ogrodzie
Lifestyle

Odpoczynek jesienią w ogrodzie? Wybierz wygodny leżak!

Choć kalendarzowa jesień przywitała nas iście słoneczną pogodą, musimy się pogodzić z tym, że kolejne dni będą coraz chłodniejsze, krótsze, a wieczorowa pora nie pozwoli na korzystanie ze światła słonecznego. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z odpoczynku na świeżym powietrzu, szczególnie w przydomowym ogrodzie. Wybierzmy wygodny leżak i korzystajmy z przyjaznej aury!

Komfortowy odpoczynek w przydomowej przestrzeni

Leżak zapewnia znacznie większą wygodę niż klasyczne krzesło czy nawet fotel ogrodowy. Na leżaku zwykle możemy przyjmować dowolne pozycje, zarówno leżącą, półleżącą, jak i półsiedzącą. To od nas zatem zależy, w jaki sposób będziemy odpoczywać. Możemy liczyć na maksymalny komfort odpoczynku, wybierając wygodne i regulowane leżaki ogrodowe, np. ze strony https://bazkar.pl/.

Ten sam leżak możemy wykorzystać na balkonie bądź tarasie. A gdy warunki pogodowe nie pozwolą już na swobodne korzystanie z odpoczynku w ogrodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby we własnym domu stworzyć ciekawą, klimatyczną przestrzeń, która na myśl przywołuje letnie dni. Wystarczy wyznaczona strefa do wypoczynku, oddzielny pokój wypoczynkowy, w którym zagości leżak ogrodowy. Można dla niego znaleźć miejsce także w specjalnie urządzonej oranżerii! Jak jednak właściwie dobrać leżak, aby był nie tylko komfortowy podczas użytkowania?

Wymiary i sposób wykonania

Bardzo ważne są wymiary leżaka. Z jednej strony chodzi o to, aby zapewnić sobie komfortowy odpoczynek, z drugiej zaś o możliwość wkomponowania leżaka w przydomową przestrzeń. Duży leżak będzie z pewnością bardzo wygodny, ale może być jednocześnie ciężki, a do tego wizualnie niekoniecznie wpisze się w stylistykę skromnego i niewielkiego ogrodu. Jeszcze trudniej będzie znaleźć dla niego miejsce na tarasie bądź balkonie. Dopasowanie wymiarów to zatem pierwszy krok na drodze wyboru odpowiedniego mebla ogrodowego.

Należy również zwrócić uwagę na sposób i jakość wykonania. Nawet leżaki z tworzyw sztucznych są w stanie zaoferować i wygodę użytkowania, i trwałość na długi czas, o ile są precyzyjnie wykonane, z wytrzymałych materiałów, przystosowanych do udźwignięcia ciała człowieka.

Elementy regulowane – duże możliwości precyzyjnego ustawienia

Zwróćmy uwagę na możliwość regulowania wysokości oparcia, ustawienia podłokietników i podnóżka, a także dostępność kilku pozycji, w jakich można ustawić leżak. Im więcej regulowanych elementów, tym większy komfort korzystania sobie zapewnimy. Na leżaku wygodnie będziemy siedzieć z wyprostowanymi nogami, podczas czytania książki czy rozwiązywania krzyżówki. W słoneczny dzień przyjmiemy pozycję leżącą i zafundujemy sobie kilka chwil na opalaniu.

Na rynku znajdujemy leżaki wykonane w różnym stylu, w standardowej palecie kolorystycznej, ale i znacznie ciekawszych propozycjach zestawień odcieni czy wzorów. Do tego te bazujące na drewnie, rattanie, technorattanie czy plastiku. Zastanówmy się, który z nich będzie pasował do naszego ogrodu, ale i wpisze się w gusta domowników.

Materiał zewnętrzny