dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

jak pisać posty na fb
Internet Lifestyle

Jak pisać posty na FB i przyciągać fanów?

Pisanie postów na Facebooku jest bardzo proste. Jeżeli jednak posty te dodawane są przez firmę, organizację, instytucję czy influencera, powinna być stworzone tak, aby nie tylko pozwoliły na przekazanie ważnych informacji, lecz także zrobiły to skutecznie i zgodnie z zasadami netykiety. Jeden niedopracowany wpis może kosztować utratę wizerunku!

Jak pisać skuteczne posty na Facebooku?

Aby przygotować dobry post na Facebooku, należy poznać najważniejsze zasady związane z tworzeniem skutecznych informacji marketingowych w mediach społecznościowych. Dzięki nim samodzielne stworzenie interesującego wpisu, który osiągnie zamierzony cel, będzie jeszcze łatwiejsze. Zatem, jak pisać posty na FB?

Dobry post na Facebooku powinien spełniać poniższe wymogi:

  • przyciąga uwagę, na przykład za pomocą dodanych do niego zdjęć, grafik, emotikonek umieszczonych w tekście
  • przekazuje ciekawe, wartościowe informacje, które mogą być przydatne dla fana, na przykład pozwala na poszerzenie wiedzy, uzyskanie kodu rabatowego informacji o nowościach w ofercie
  • zachęca do dokonania akcji (call to action – CTA), na przykład pozostawienia komentarza w odpowiedzi na zadane pytanie, wejścia na stronę internetową
  • pomaga w rozwiązywaniu problemów, na przykład przekazuje porady dla użytkowników, ważne jest też odpowiadanie na pytania w komentarzach, co pozwala na budowanie więzi pomiędzy marką, firmą a jej fanami

Oczywiście, nie każdy post musi od razu stanowić rodzaj wezwania do akcji, ale może on również być zwykłym przekazaniem ciekawych informacji. Stąd też warto zadbać o różnorodność, a także o systematyczność wpisów. To właśnie wtedy będą mogły one osiągnąć najlepsze efekty marketingowe.

Na co uważać przy przygotowywaniu wpisów na FB?

Aby post na Facebooku mógł osiągnąć najlepsze efekty, czyli zachęcić klientów do dokonania oczekiwane akcji, na przykład zakupu produktu, trzeba uważać też na pułapki, z jakimi związana jest komunikacja w mediach społecznościowych.

Przede wszystkim warto zadbać o neutralność wpisów, czyli nie powinny one w żaden sposób nikogo faworyzować lub obrażać. To właśnie posty, które w jakiś sposób wykluczają lub deprecjonują inne osoby, mogą zaważyć o wizerunku firmy i spowodować bojkot fanów.

Także warto pamiętać o tym, by wpisy przygotowywać regularnie, ponieważ długo nieuzupełniany profil będzie szybko zapomniany. Posty warto też publikować wtedy, gdy aktywność użytkowników Facebooka jest największa, na przykład rano, wieczorami, w weekendy. Pomocne statystyki może dostarczyć sam serwis.