dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

spodnie
Moda

Jak dopasować spodnie do typu sylwetki?

Spodnie są stałym elementem garderoby większości kobiet, co wynika głównie z komfortu ich noszenia i różnorodności modeli. Dobrze dobrane spodnie są w stanie zatuszować wiele mankamentów sylwetki, dlatego ważne jest, aby umieć określić swój typ figury i zgodnie z nim kupować odzież. Na co zwracać uwagę podczas zakupu spodni damskich? Jak dopasować je do rodzaju sylwetki?

Spodnie w damskiej garderobie

Spodnie są ubraniem, które na stałe zagościło w damskiej garderobie, wpisując się w większość kobiecych stylizacji. Spodnie świetnie nadają się do pracy, na spotkania ze znajomymi czy na większe uroczystości. Cechą charakterystyczną spodni jest fakt, że mają one duży wpływ na wygląd sylwetki, co można uznać zarówno za ich zaletę, jak i za wadę. Chcąc dokonać zakupu spodni, należy wziąć pod uwagę m.in. wzrost, długość i tęgość nóg oraz szerokość bioder. Nie bez znaczenia jest również kształt pośladków i proporcje między łydkami a udami. W dzisiejszych czasach, kiedy odzież damska obfituje w różnorodne fasony, każda z pań znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, odwiedzając np. butik online.

Kobiece typy sylwetek a dobór spodni

W świecie stylistów istnieje wiele klasyfikacji kobiecych typów sylwetek, jednak za najbardziej praktyczną i popularną można uznać tą, zgodnie z którą wyróżnia się takie sylwetki jak jabłko, klepsydra, prostokąt, trójkąt i odwrócony trójkąt. Jeśli chcesz zatem dopasować stylizację do tego, jak zbudowane jest Twoje ciało, zdecydowanie warto podążać za wskazówkami podanymi poniżej.

Spodnie dla jabłka

Panie w typie figury jabłka odznaczają się dużymi piersiami i nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu i w talii. Ponadto mają stosunkowo wąskie biodra i ramiona oraz szczupłe nogi. Przy tym typie sylwetki odzież damska nie może być zbyt obcisła, ponieważ pokreśli to dysproporcje między biustem i brzuchem a biodrami i nogami. Panie jabłka powinny postawić na spodnie o prostych nogawkach, spodnie w kant oraz te o wysokim stanie.

Spodnie dla klepsydry

Klepsydrę można uznać za klasyczną kobiecą sylwetkę. Obwód w biuście i obwód w biodrach u pani klepsydry jest praktycznie taki sam, a obwód talii jest mniejszy od ich obwodów o co najmniej 20 cm. Odzież damska pani klepsydry powinna podkreślać talię, więc idealne będą dla niej spodnie z wysokim stanem i z paskiem. Przy tym rodzaju sylwetki nie poleca się noszenia zbyt dużych ubrań, które zasłonią kobiece kształty i odbiorą lekkość figurze. Celem dobrania idealnego fasonu spodni warto zapoznać się z ofertą np. butików online.

Spodnie dla prostokąta

Kobiety w typie prostokąta posiadają wąskie biodra, mały biust i niezaznaczoną talię. Często są wysokie i szczupłe, ale zdarzają się również wśród nich panie o niskim wzroście i drobnej budowie ciała. Dobierając stylizację dla prostokąta, należy dążyć do nadania kobiecych kształtów figurze. W przypadku doboru spodni prostokąty mogą pozwolić sobie na dużą swobodę, bowiem prawie każdy model wygląda na nich dobrze. Ważne jednak jest, aby unikać spodni o zbyt wysokim stanie oraz tych o zbyt prostych fasonach.

Spodnie dla trójkąta

Panie posiadające figurę typu trójkąt charakteryzują się szerokimi biodrami i małym bądź średnim biustem. Ramiona pani trójkąt są wąskie i często wyglądają dysproporcjonalnie względem bioder. Przy tym typie sylwetki należy zdecydowanie wystrzegać się spodni zwężanych ku dołowi, które podkreślą obfite biodra. Idealnym rozwiązaniem będą fasony o prostych nogawkach, o jednolitych kolorach.

Spodnie dla odwróconego trójkąta

Kobiety o typie sylwetki odwróconego trójkąta mają szerokie ramiona i obfity biust oraz wąskie biodra i szczupłe nogi. Dobierając odzież damską dla odwróconego trójkąta, należy dążyć do optycznego wyszczuplenia górnych partii ciała oraz poszerzenia dolnych. Paniom o tym rodzaju figury zaleca się noszenie spodni z lekkich i jasnych materiałów, o długości 7/8. Istotne jest, aby spodnie nie były zbyt obcisłe, ponieważ podkreśli to różnicę między dolnymi a górnymi partiami sylwetki. Chcąc wybrać idealny fason, warto poprosić o poradę np. butik online.