dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

papieros
Lifestyle

Czy e-papierosy ułatwiają rzucenie palenia?

Palisz i nie możesz przestać? E-papierosy mogą sprawić, że rzucanie nałogu nie będzie dla Ciebie katorgą. To jeden z powodów, dla których miliony osób zwróciło się ku e-paleniu. Samo wapowanie w zasadzie dostarcza Ci takich samych wrażeń jak palenie papierosów, ale bez substancji rakotwórczych, smoły, tlenku węgla i nieprzyjemnego zapachu. Czy elektroniczne papierosy rzeczywiście mogą ułatwić wychodzenie z uzależnienia od nikotyny?

Alternatywa dla papierosów

E-papieros jako urządzenie, które pozwala na wdychanie nikotyny w postaci pary zamiast dymu, jest świetną alternatywą dla papierosów. E-papierosy nie spalają tytoniu i nie wytwarzają smoły ani tlenku węgla, dwóch najbardziej szkodliwych składników w dymie tytoniowym. Działają poprzez podgrzewanie płynu, który zazwyczaj zawiera nikotynę, glikol propylenowy i / lub glicerynę roślinną oraz środki aromatyzujące.

Z racji tego, że e-papierosy kształtem i wyglądem mogą przypominać zwyczajnego papierosa, do jakiego zdążyłeś się już przyzwyczaić, łatwiej będzie Ci odstąpić od palenia. Wystarczy, że raz w miesiącu wyposażysz się w e-liquid, który podgrzany w atomizerze wydzieli aerozol do wdychania. Podczas wapowania nie możesz przedawkować nikotyny, gdyż jest to praktycznie niemożliwe.

E-papieros i rzucanie palenia

Może nie jesteś jeszcze tego świadomy, ale elektroniczne papierosy mogą ułatwić rzucanie palenia. Obok plastrów, tabletek i pastylek, które zmniejszają głód nikotynowy, uważane są za kolejną metodę pomocną w procesie zwalczania nałogu. Używanie e-papierosa może pomóc w opanowaniu głodu nikotynowego. Aby wydobyć z niego to, co najlepsze, upewnij się, że używasz go wystarczająco często i z odpowiednią mocą nikotyny w e-liquidzie.

Z biegiem czasu dobrym sposobem na odzwyczajanie się od nikotyny jest stopniowe rezygnacja z e-liquidów zawierających nikotynę i przejście do używania bazy beznikotynowej. Warto pamiętać, że w e-papierosie jest możliwość samodzielnego dawkowania nikotyny, więc przy odrobinie silnej woli i stopniowym redukowaniu, uda się wyjść z nałogu – radzi ekspert z iVape.

Oczywiście wiele osób może Ci zarzucić, że wciąż sięgasz po nikotynę. Musisz mieć na uwadze, że z dnia na dzień nie zrezygnujesz z nałogu, skoro wcześniej chęć sięgnięcia po papierosa była nie do pokonania. Wciąż toczy się debata na temat całkowitego bezpieczeństwa wapowania, ale nie ma wątpliwości co do jego większego bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnym paleniem.

Chociaż nikotyna to substancja uzależniająca, jest stosunkowo nieszkodliwa. Prawie cała szkoda wynikająca z palenia pochodzi z tysięcy innych substancji chemicznych zawartych w dymie tytoniowym, z których wiele jest toksycznych. Nikotynowa terapia zastępcza, do której zalicza się e-papierosy, jest szeroko stosowana od wielu lat, aby pomóc ludziom rzucić szkodliwy nałóg.