dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

pomysły na tablicę korkową
Dom i Wnętrze Lifestyle

Pomysły na tablicę korkową – jak ją uzupełnić i udekorować?

Tablica korkowa może być doskonałym miejscem, by przechowywać ważne informacje, ulubione zdjęcia lub motywujące napisy. Jeżeli także chcesz założyć własną tablicę, sprawdź już teraz nasze pomysły i inspiracje, aby stworzyć idealną tablicę dla siebie!

Tablica korkowa – dlaczego warto ją mieć?

Chcesz mieć podręczną przestrzeń, która będzie zawierała miejsce na najważniejsze informacje? W takim przypadku tablica korkowa może być strzałem w dziesiątkę! Obecnie taką tablicę można kupić w wielu sklepach. Do dyspozycji są różne wielkości, dlatego tablica może być dopasowana indywidualnie do potrzeb. Gdy jedna to za mało, można także zdecydować się na zakup dwóch tablic.

Tablicę korkową można powiesić w różnych miejscach, na przykład nad swoim biurkiem lub też w innym łatwo dostępnym miejscu jak kuchnia. Tablicę można umieścić zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Jakie materiały umieszczać na tablicy korkowej?

Tablica korkowa daje niemalże nieograniczone możliwości, dlatego można puścić wodze swojej wyobraźni i zaaranżować ją tak, aby była jedyna w swoim rodzaju. Poniżej przygotowaliśmy pomysły na tablicę korkową, które mogą być pomocne przy jej wykonaniu.

Na tablicy korkowej można umieścić niemalże wszystko:

  • odręczne notatki
  • kalendarz lub planer
  • zdjęcia
  • wydruki
  • listy
  • wycięte z gazet materiały
  • dekoracje, na przykład chorągiewki, suszone kwiaty, lampki LED
  • pojemniki, na przykład przeznaczone na przybory do pisania

Jeżeli na tablicy umieści się także wieszaczki, można wtedy powiesić na niej inne przedmioty, na przykład biżuterię, dlatego może ona posłużyć do ich wygodnego przechowywania i efektownej ekspozycji swojej kolekcji.

Jak udekorować tablicę korkową?

Tablica korkowa może być też udekorowana, aby nadać jej efektowny wygląd. Można rozpocząć od zmiany wyglądu ramki tablicy. Ta standardowa najczęściej ma ramkę wykonaną z surowego drewna. Można zatem wyjąć z niej wkład z korka, a potem pomalować ją na wybrany kolor, na przykład biały czy czarny.

Również tablicę można udekorować za pomocą rozmaitych ozdób. Wymieniliśmy kilka z nich już wcześniej, na przykład mogą być to wycięte z papieru chorągiewki, suszone kwiaty, lampki LED podpięte za pomocą pinezek.

W internecie można znaleźć już teraz różnorodne pomysły na tablicę korkową, którymi można się zainspirować i przygotować własną kompozycję. Pamiętaj o tym, że każdy pomysł na uzupełnienie tablicy jest dobry, dlatego nie ma żadnych złych koncepcji. Możesz zatem wykonać ją dokładnie tak, jak chcesz, aby jednocześnie była praktyczna i piękna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *