dcamera.pl

Portal ogólnotematyczny

trudny klient ćwiczenia
Lifestyle Marketing

Jak nauczyć się sprzedaży czyli trudny klient ćwiczenia

Niektórzy uważają, że umiejętności sprzedażowe trzeba mieć we krwi. Czasami mówi się o kimś, że jest urodzonym sprzedawcą. Tymczasem sprzedaży można się po prostu nauczyć. Różne kursy i szkolenia pomagają w wyszkoleniu się.

Scenki sprzedażowe

Na szkoleniach sprzedażowych kursanci mogą ćwiczyć różne sytuacje. Bardzo często odgrywane są tak zwane scenki sprzedażowe. Trudny klient wygłasza swoje obiekcje, a zadaniem sprzedawcy jest odpowiedzieć na nie argumentami sprzedażowymi. Pojawienie się obiekcji jest normalne w procesie sprzedażowym i należy się cieszyć, że one się pojawiają. Oznacza to, że klient jest potencjalnie zainteresowany i rozważa zakup. Sprzedawca musi nauczyć się pewnie odpowiadać na pytania klienta, nie dać sobie wejść na głowę, ale jednocześnie pozostać kulturalnym i opanowanym, uprzejmym. Tylko wtedy sprzedaż ma szansę zakończyć się sukcesem. Bardzo trudną sztuką jest tak zwane zamykanie sprzedaży. Nie każdy sprzedawca jest mistrzem w tej dziedzinie. Zawsze należy wracać od klienta, pamiętać o nim także po zakończeniu sprzedaży. Można zadzwonić i zapytać, czy klient jeszcze czegoś nie potrzebuje.

Mistrz sprzedaży

Można sprzedawać na różne sposoby, dzisiaj bardzo popularne jest sprzedawanie w mediach społecznościowych, na przykład na transmisjach na Facebooku, które odbywają w czasie rzeczywistym. Szczególnie popularne jest to przy sprzedaży ubrań. Pani prezentuje ubrania, które posiada do sprzedaży, a zainteresowane klientki piszą w komentarzach, że wyrażają chęć zakupu. Osoby, które sprzedają poprzez takie transmisje, potwierdzają, że to bardzo dobry sposób na sprzedanie jak największej ilości rzeczy. Bardzo trudna jest sprzedaż przez telefon. Nie widać klienta i jego emocji, trudno wyczuć jego zainteresowanie. Dlatego też, aby skutecznie sprzedawać przez telefon, trzeba być prawdziwym mistrzem. Można jednak się tego nauczyć. Bardzo ważne jest pierwsze kilka sekund, aby zainteresować klienta i zdobyć jego uwagę. Niektóre osoby mają takie cechy charakteru, które praktycznie wykluczają możliwości ich pracy jako sprzedawcy. Można jednak pracować nad sobą i zdobywać ciągle nowe umiejętności sprzedażowe, stawać się coraz lepszym w sprzedaży, trudny klient ćwiczenia i scenki są niezbędne, aby wejść na poziom mistrzowski i pokonać konkurencję. Oczywiście warto starać się sprzedawać jak najwięcej, nie wolno jednak zapominać o kliencie i o zaspokajaniu jego realnych potrzeb. Klient ma być najważniejszy w procesie sprzedaży, o niego trzeba się zatroszczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *