Katalog aktualnych konkursów fotograficznych

Na dCamera.pl znajdziesz obszerną bazę aktualnych konkursów fotograficznych skierowanych do profesjonalistów i amatorów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym.

 

NOWOŚCI

Wrzesień w Instytucie Fotografii Fort

Zapraszamy na podwójny wernisaż prac Yulii Krivich i Michała Iwanowskiego, który odbędzie się 21 września 2018 (piątek) w Galerii Instytutu Fotografii Fort przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie (budynek 06).

W drodze

Serdecznie zapraszam na wystawę fotograficzną Małgorzata Chomont pt. „W DRODZE”. Wernisaż będzie jednocześnie spotkaniem fotograficzno-poetyckim. Wybrane wiersze autorki przeczyta aktor - Karol Stępkowski.

Wyniki konkursu Światło, Kolor, Świat

Znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Światło, Kolor, Świat” zorganizowanego przez redakcję serwisu dCamera.pl oraz sponsora nagród - Wydawnictwo Galaktyka. Nadesłane prace dotykały rozmaitych tematów i przygotowane były w różnych technikach.

AKTUALNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

OMF Znamy najlepsze fotografie 2017 roku!

 13. edycja cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród fotografów z całej Polski konkursu fotograficznego – Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2017 została rozstrzygnięta!

Jury w składzie: Igor Omulecki, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak (przewodniczący jury) oraz Kaja Werbanowska podczas obrad 6 października 2017 roku, po zapoznaniu się z 935 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać nagrody następującym uczestnikom:

Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego – nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:
Jakub Wawrzak, Toruń za serię fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”
Nagrodą jest: Lustrzanka cyfrowa NIKON D5300 z obiektywem 18-105mm/3.5-5.6 VR o wartości 3000 złotych

Kategoria Człowiek:

Złote Szkło – Jakub Wawrzak, Toruń za cykl fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”
Nagrodami są: statuetka Złotego Szkła OMF, zestaw do fotografii studyjnej: Lampa studyjna Quantuum Up! 200 oraz statyw oświetleniowy – nagroda ufundowana przez firmę Highlander Polska.
Srebrne Szkło – Michał Drozd, Rzeszów za cykl fotografii: „Krzysztof Bara BUFET”, „Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski”, „Jacob Anderson”
Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Orest Kantor, Różnowo – za tryptyk fotograficzny: „Lena”, „Sylwia”, „Daria”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Irma Kamińska, Godki za fotografie: „Śniegi I”, „Śniegi II”
Nagrodami są: Statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Srebrne Szkło – Maciej Szubzda, Olsztyn za „Jesień”
Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Jan Walczewski, Warszawa za „Morski nokturn”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Architektura:


Złote Szkło – Jerzy Safijański, Różnowo za cykl fotografii: „Punkt widzenia 1 – 3”
Nagrodami są statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Srebrne Szkło – Wojciech Wojnowski, Olsztyn za fotografię „Gruzja”
Nagrodami są: Statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Magdalena Szurek, Olsztyn za cykl fotografii „Warszawskie Ślimaki I, II, III”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:
Człowiek:
Rafał Michalak, Wrocław – „Pomiędzy snem a szaleństwem (fotografia 2 z 3)
Marta Leśniakowska, Warszawa – tryptyk „Spacer 1, 2, 3”

Natura:
Wojciech Wojnowski, Olsztyn – „Kamienna Góra”, „Źródła Łyny”
Wojciech Nawrocki, Poznań – „Wilcze abstrakcje – portret dorosłego wilka”

Architektura:
Michał Drozd, Rzeszów – „Chicago 1 – 6”
Jan Walczewski, Warszawa – „bez tytułu”
Natalia Tejs, Studzianka – „Zapomniane miejsca” (1 praca wybrana przez jury)

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:
Orest Kantor, Różnowo – „Gołąb z Kromera”
Michał Drozd, Rzeszów - „Akt o1”
Jerzy Safijański, Różnowo – „Świt”
Rafał Michalak, Wrocław – „Androgynia David”
Tomasz Kardacz, Bukwałd – „Kolos”
Paweł Jaszczuk, Olsztyn – „Fantasmagoria”
Wojciech Traczewski, Olsztyn – Zapomniane molo”, „Świt”
Zuzanna Gollnau, Gdynia – „Olivia Gate”
Magdalena Narloch – Nalaskowska, Toruń – „Nad złotym stawem”, „Kruche”
Małgorzata Kowalewicz, Olsztyn – „Na przekór 1, 2, 3”
Dagmara Putko, Małastów – „bez tytułu”
Michał Sośnicki, Zawoja – „Na szpiglasowym wierchu”, „Przekładaniec”
Anna Zglenicka, Gdańsk – „Nesting”
Tomasz Okoniewski, Korczyna – cykl „Na wypasie 1-5”, „W królestwie dymu”
Ireneusz Kaźmierczak, Tychy – „1/3 Katowiczanie”
Marek Kojro, Olsztyn – „Ściernisko 1”, „Las I”
Jolanta Kolinko, Olsztyn – „O świcie”
Szymon Muszański, Kopytowa – „bez tytułu”
Piotr Chrobot, Opole – „bez tytułu”
Maria Różańska, Wejherowo – „Starówka”
Paweł Oleszczuk, Czarny Kierz – „Po deszczu”
Paulina Śnieg, Brodziszewo – „Akt nr 4”, „Akt nr 6”
Katarzyna Gritzmann, Starachowice – „Świt nad Kamienną”
Marek Józków, Koszalin – „Orkan Feliks”
Joanna Dadeło, Małdyty – „Marzenie”
Paweł Ulaniuk, Galiny – „Ewolucja”
Maciej Szubzda, Olsztyn – „Skorupa”

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 10 listopada 2017 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, Highlander Polska, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Fotosilesia, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Konkurs wspiera dofinansowaniem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Patronat medialny sprawują: Szeroki Kadr by Nikon, Gazeta Olsztyńska, Twój Olsztyniak, Foto-konkursy.info, dCamera.pl, Olsztyn Żyje, Bez Wierszówki, Radio UWM FM.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn.