Adam Zborowski

Fotografowanie od wielu lat jest dla mnie swego rodzaju terapią, dzięki której uczę się samego siebie, pielęgnując przy tym swoją wyobraźnie i wrażliwość na świat dookoła.

NOWOŚCI

Nowe kolory toreb naramiennych URSA

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis poszerza swoją ofertę o nowe kolory toreb naramiennych z serii URSA. Każdy rozmiar torby URSA został poszerzony o dwa nowe kolory.

Promocyjna cena obiektywów Tokina AT-X 16-28 F2.8

Firma Next77 – wyłączny dystrybutor marki Tokina, informuje o specjalnej, świątecznej ofercie promocyjnej. W okresie od 4go grudnia bieżącego roku obiektywy: Tokina AT-X 16-28 F2.8 PRO FX z mocowaniem do...

Quadralite Support Program

Quadralite postanowl pomóc najbardziej wymagającym fotografom w ich pracy uruchamiając w tym celu Quadralite Support Program. „Wiemy, że każda awaria czy problem techniczny zatrzymują twoją kreatywność.

AKTUALNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

OMF Znamy najlepsze fotografie 2017 roku!

 13. edycja cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród fotografów z całej Polski konkursu fotograficznego – Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2017 została rozstrzygnięta!

Jury w składzie: Igor Omulecki, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak (przewodniczący jury) oraz Kaja Werbanowska podczas obrad 6 października 2017 roku, po zapoznaniu się z 935 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać nagrody następującym uczestnikom:

Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego – nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:
Jakub Wawrzak, Toruń za serię fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”
Nagrodą jest: Lustrzanka cyfrowa NIKON D5300 z obiektywem 18-105mm/3.5-5.6 VR o wartości 3000 złotych

Kategoria Człowiek:

Złote Szkło – Jakub Wawrzak, Toruń za cykl fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”
Nagrodami są: statuetka Złotego Szkła OMF, zestaw do fotografii studyjnej: Lampa studyjna Quantuum Up! 200 oraz statyw oświetleniowy – nagroda ufundowana przez firmę Highlander Polska.
Srebrne Szkło – Michał Drozd, Rzeszów za cykl fotografii: „Krzysztof Bara BUFET”, „Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski”, „Jacob Anderson”
Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Orest Kantor, Różnowo – za tryptyk fotograficzny: „Lena”, „Sylwia”, „Daria”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Irma Kamińska, Godki za fotografie: „Śniegi I”, „Śniegi II”
Nagrodami są: Statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Srebrne Szkło – Maciej Szubzda, Olsztyn za „Jesień”
Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Jan Walczewski, Warszawa za „Morski nokturn”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Architektura:


Złote Szkło – Jerzy Safijański, Różnowo za cykl fotografii: „Punkt widzenia 1 – 3”
Nagrodami są statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Srebrne Szkło – Wojciech Wojnowski, Olsztyn za fotografię „Gruzja”
Nagrodami są: Statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO
Brązowe Szkło – Magdalena Szurek, Olsztyn za cykl fotografii „Warszawskie Ślimaki I, II, III”
Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:
Człowiek:
Rafał Michalak, Wrocław – „Pomiędzy snem a szaleństwem (fotografia 2 z 3)
Marta Leśniakowska, Warszawa – tryptyk „Spacer 1, 2, 3”

Natura:
Wojciech Wojnowski, Olsztyn – „Kamienna Góra”, „Źródła Łyny”
Wojciech Nawrocki, Poznań – „Wilcze abstrakcje – portret dorosłego wilka”

Architektura:
Michał Drozd, Rzeszów – „Chicago 1 – 6”
Jan Walczewski, Warszawa – „bez tytułu”
Natalia Tejs, Studzianka – „Zapomniane miejsca” (1 praca wybrana przez jury)

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:
Orest Kantor, Różnowo – „Gołąb z Kromera”
Michał Drozd, Rzeszów - „Akt o1”
Jerzy Safijański, Różnowo – „Świt”
Rafał Michalak, Wrocław – „Androgynia David”
Tomasz Kardacz, Bukwałd – „Kolos”
Paweł Jaszczuk, Olsztyn – „Fantasmagoria”
Wojciech Traczewski, Olsztyn – Zapomniane molo”, „Świt”
Zuzanna Gollnau, Gdynia – „Olivia Gate”
Magdalena Narloch – Nalaskowska, Toruń – „Nad złotym stawem”, „Kruche”
Małgorzata Kowalewicz, Olsztyn – „Na przekór 1, 2, 3”
Dagmara Putko, Małastów – „bez tytułu”
Michał Sośnicki, Zawoja – „Na szpiglasowym wierchu”, „Przekładaniec”
Anna Zglenicka, Gdańsk – „Nesting”
Tomasz Okoniewski, Korczyna – cykl „Na wypasie 1-5”, „W królestwie dymu”
Ireneusz Kaźmierczak, Tychy – „1/3 Katowiczanie”
Marek Kojro, Olsztyn – „Ściernisko 1”, „Las I”
Jolanta Kolinko, Olsztyn – „O świcie”
Szymon Muszański, Kopytowa – „bez tytułu”
Piotr Chrobot, Opole – „bez tytułu”
Maria Różańska, Wejherowo – „Starówka”
Paweł Oleszczuk, Czarny Kierz – „Po deszczu”
Paulina Śnieg, Brodziszewo – „Akt nr 4”, „Akt nr 6”
Katarzyna Gritzmann, Starachowice – „Świt nad Kamienną”
Marek Józków, Koszalin – „Orkan Feliks”
Joanna Dadeło, Małdyty – „Marzenie”
Paweł Ulaniuk, Galiny – „Ewolucja”
Maciej Szubzda, Olsztyn – „Skorupa”

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 10 listopada 2017 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, Highlander Polska, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Fotosilesia, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Konkurs wspiera dofinansowaniem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Patronat medialny sprawują: Szeroki Kadr by Nikon, Gazeta Olsztyńska, Twój Olsztyniak, Foto-konkursy.info, dCamera.pl, Olsztyn Żyje, Bez Wierszówki, Radio UWM FM.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn.