HumanDOC Proclub Camera
◄ Powróć

HumanDOC Proclub Camera

ogólnopolski 
 
 21 październik 2017 00:00

Obrazy świata to wynik przemyśleń i przeżyć z najróżniejszych zakątków globu. Celem konkursu jest podjęcie, zarówno przez twórców jak i odbiorców fotografii, tematu postrzegania różnorodności świata. Chcemy również pokazać zdjęcia ludzi szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz zaprezentować relacje napotkane podczas życia codziennego jak i podróży. Chcemy szerzyć pozytywne wartości takie jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja i empatia. Zachęcamy do przesyłania zdjęć, które pokazują komu, w jaki sposób i gdzie pomagacie (lub pomagają Ci, których portretujecie) w ramach wolontariatu na terenie krajów Unii Europejskiej.  

Zapraszamy do udziału w 3 kategoriach zgłaszając do nich zdjęcia z dowolnymi interpretacjami nazw: 

 

Honorowa kategoria Jasna Strona Kadru 

 

Na zdjęciach będziemy szukać uniwersalnych wartości w życiu, jak i codziennych bohaterów, których mijamy. Chcemy, aby ich postawy oraz pozytywne aspekty życia społecznego były tematem zdjęć konkursowych. 

 

Kategoria Świat Różnorodnych Szerokości 

 

Zależy nam na obrazach pokazujących różnice kulturowe, odległe zakątki globu, jak i nowe sposoby patrzenia na lokalność czy blisko obecne kontrasty. 

 

Kategoria Bez granic – Wolontariat w UE 

 

Zachęcamy do przesyłania zdjęć, które pokazują komu, w jaki sposób i gdzie pomagacie (lub pomagają Ci, których portretujecie) w ramach wolontariatu na terenie krajów Unii Europejskiej. Szczególnie oczekujemy na zdjęcia ukazujące pomoc woluntarystyczną przekraczającą granice między państwami UE – tak, jak to ma w swoich założeniach nowo powołany Europejski Korpus Solidarności. Chcemy pokazać jak w praktyce wygląda bezinteresowna pomoc, w którą się można się zaangażować w Europie. 

 

NABÓR ZDJĘĆ ROZPOCZNIE SIĘ W DNIU 01.10.2017 I POTRWA DO 21.10.2017. 

 

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia do każdej z kategorii używając odpowiednio dla kategorii stron internetowych: 

 

Honorowa kategoria Jasna Strona Kadru: www.jasnastronakadru.pl 

Kategoria Świat Różnorodnych Szerokości: www.konkurs.humandoc.pl 

Kategoria Bez granic – Wolontariat w UE: www.konkurs.humandoc.pl 

 

Konkurs jest inicjatywą w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC - www.festival.humandoc.pl.

 

NAGRODY:

 

Nagrody w kategorii: JASNA STRONA KADRU

NAGRODA GŁÓWNA - Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM,

4 x WYRÓŻNIENIE - drukarka SELPHY CP1300 + wkład KP 108

 

Nagrody w kategorii: ŚWIAT RÓŻNORODNYCH SZEROKOŚCI

3 x Nagroda Główna: udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego i aparat Fujifilm INSTAX mini 90 Neo Classic plus film do Instax mini 10 szt.

 

Nagrody w kategorii: BEZ GRANIC – WOLONTARIAT W UE

NAGRODA GŁÓWNA - Aparat PEN E-PL8 brązowy + EZ-M14-42mm EZ plus

3 x WYRÓŻNIENIE - Udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego

 

Weź udział w konkursie 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: www.konkurs.humandoc.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 21 październik 2017 00:00