Tatrzańska jesień 2017
◄ Powróć

Tatrzańska jesień 2017

ogólnopolski 
 
 30 październik 2017 00:00

Celem konkursu jest prezentacja piękna gór i tatrzańskich wiosek i ich osobliwych walorów krajobrazowych nie tylko w okresie zimowym i letnim, kiedy jest największa ilość gości, ale także w innych okresach. Być może zdjęcia odzwierciedlające piękno natury zachęca turystów do przyjazdu w Tatry w okresie jesiennym, w którym to wspaniała przyroda tatrzańska przybiera różne kolory. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież 13-18 lat oraz dorośli. 

 

Zadaniem uczestników konkursu jest zauważenie piękna i majestatu przyrody tatrzańskiej, bogactwa jej form i zjawisk urozmaiconych  jesiennym  światłem. W kadrze można  bowiem zatrzymać ulotne chwile szczęścia, warte zapamiętania momenty, magię uczuć…..Wszystko to  zaczarowane w artystycznym bezruchu jest na fotografii  niepowtarzalne i ponadczasowe.

 

Nadesłane prace, obok których nie można przejść obojętnie, skłaniają do refleksji; oceniające jury, składające się z wybitnych fotografików oraz osób nie związanych profesjonalnie z tą dziedziną - patrzących na otaczający świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości.

Jak co roku fundatorem  specjalnej nagrody za zdjęcie,  podkreślające jego literacką formę jest Bożena Gąsienica, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Ponadto, po każdej edycji konkursu organizowana jest wystawa. W Konkursie mogą wziąć udział prace autorów profesjonalnych i amatorów z kraju i za granicy.

 

Prace należy przesyłać do 30 października 2017 na adres:

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury

ul. Tetmajera 24

34 – 500 Zakopane

 

Nagrody: 

Młodzieżowa od 13 lat do 18 lat; 

I nagroda – 1200 zł 

II nagroda – 700 zł 

III nagroda – 500 zł

 

Dorośli – od lat 18; 

I nagroda – 1500 zł 

II nagroda – 1200 zł 

III nagroda – 800 zł

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: tatry.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 październik 2017 00:00