W Chinach i o Chinach
◄ Powróć

W Chinach i o Chinach

ogólnopolski 
 
 15 październik 2017 00:00

Jeśli byliście w Chinach i przywieźliście stamtąd interesujące zdjęcia, jeśli znaleźliście poza Państwem Środka chińskie inspiracje - to jest konkurs dla Was! Zapraszamy do uczestnictwa w szóstej edycji konkursu fotograficznego. Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości 3600 zł oraz wystawę. 

Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach: A) Człowiek w Chinach; B) Chiński krajobraz; C) Chińskie inspiracje (fotografie wykonane poza obrębem Chin w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć). 

Na konkurs każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 fotografii, przy czym w jednej kategorii można zgłosić najwyżej 3 zdjęcia. Zgłaszane prace muszą spełniać warunki techniczne: format pliku – JPG; rozdzielczość 300dpi; długość krótszego boku min. 2000px; wielkość pliku do 3MB. Zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy oraz miejscem i datą wykonania zdjęcia, należy w terminie do 15 października 2017 wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W nazwie pliku ze zdjęciem należy umieścić godło Uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg. 

Wybór zwycięzców Konkursu nastąpi dwuetapowo. Wyłonienie finalistów w I etapie nastąpi do dnia 30 października 2017 i będzie polegało na wyborze przez Komisję Konkursu 20 najlepszych zdjęć. Spośród nich Komisja Konkursu wybierze 3 zwycięzców w kategorii A i B oraz 1 zwycięzcę w kategorii C. Ponadto Dyrektor IK ze strony polskiej oraz Wicedyrektor IK ze strony chińskiej przyznają własne wyróżnienia. Przyznane zostanie również specjalne wyróżnienie w kategorii Piękno. Dodatkowo wszystkie finałowe zdjęcia wezmą udział głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/instytutkonfucjusza w dniach od 1 do 7 listopada 2017 roku.  Jesienią 2017 roku odbędzie się wystawa pokonkursowa. Szczegóły wkrótce.

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 15 październik 2017 00:00