Camera Jagellonica
◄ Powróć

Camera Jagellonica

ogólnopolski 
 
 15 październik 2017 00:00

Biuro Prasowe UJ zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Camera Jagiellonica 2017”. Ideą konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć. Stąd też do przesyłania fotografii zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów oraz sympatyków Uniwersytetu. Poprzez zdjęcia chcemy pokazać, że Uniwersytet to nie tylko najstarsza uczelnia w Polsce, ale także miejsce, gdzie można realizować swoje pasje oraz poznać niezwykłych ludzi. 

 

Autorów zapraszamy do nadsyłania zdjęć w czterech kategoriach tematycznych: 

I, Życie studenckie - Życie studenckie od środka, czyli wszystko to, czym interesują się studenci, jak spędzają wolny czas, realizują swoje pasje. W dwóch słowach: nauka i zabawa. 

II. Architektura - Architektura – budynki UJ, w których historia jest wciąż żywa, jak i te, w których dopiero się tworzy, pomosty między przeszłością a teraźniejszością. 

III. Wydarzenia - Zdjęcia reportażowe z wydarzeń mających miejsce na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

IV. Impresje - Chwile, momenty, fotograficzne impresje na temat uczelni i akademickiej społeczności. 

W każdej z kategorii Jury składające się z profesjonalnych fotografów oraz teoretyków fotografii wybierze zdjęcie zwycięskie oraz przyzna dwa wyróżnienia. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć JM Rektor UJ, prof. Wojciech Nowak wytypuje jedno, którego autorowi przyzna Nagrodę Specjalną. 

 

Nagrodami w konkursie "Camera Jagellonica" są vouchery pieniężne do wykorzystania w sklepie fotograficznym. Zostaną one przyznane w następujących kategoriach: 

1. Nagroda Główna, I Wyróżnienie oraz II Wyróżnienie w kategorii „Życie studenckie”; 

2. Nagroda Główna, I Wyróżnienie oraz II Wyróżnienie w kategorii „Architektura”; 

3. Nagroda Główna, I Wyróżnienie oraz II Wyróżnienie w kategorii „Wydarzenia”; 

4. Nagroda Główna, I Wyróżnienie oraz II Wyróżnienie w kategorii „Impresje”; 

5. Nagroda Specjalna, przyznawana przez rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka, spośród wszystkich nadesłanych zdjęć (Wartość Nagrody Specjalnej w postaci bonu pieniężnego wynosi 4000 zł). 

 

Uczestnik zgłasza się do udziału w Konkursie poprzez przesłanie zdjęć oraz wypełnionego formularza zgłoszenia w dniach 10.08-15.10.2017 na adres e-mailowy Konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Uczestnik zgłaszający swój udział w Konkursie zobowiązany jest dostarczyć zdjęcie w pliku dostosowanym do możliwości wydruku w formacie 20x30 oraz w rozdzielczości 300 DPI. Suma przesłanych zdjęć nie może przekroczyć 25 MB.

 

Weź udział w konkursie

Regulamin konkursu 

 

Źródło: camerajagellonica.uj.edu.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 15 październik 2017 00:00