Pamiątka z Wakacji
◄ Powróć

Pamiątka z Wakacji

ogólnopolski 
 
 10 wrzesień 2017 00:00

Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Ideą konkursu jest promowanie świadomości języka obrazu, nie tylko w oficjalnej przestrzeni publicznej, ale również w naszym codziennym komunikowaniu się poprzez media elektroniczne. Muzeum jest doskonałym miejscem, by obcując z dziełami sztuki nabywać dobrych nawyków dotyczących kompozycji, światła, wrażliwości na symbolikę. Wakacje to czas kiedy karty pamięci naszych aparatów zapełniają się największą ilością zdjęć. Są one często bezrefleksyjnie publikowane w Internecie w setkach egzemplarzy niepoddanych selekcji. Łatwość publikowania jaka jest udziałem obecnych czasów powoduje, że mamy do czynienia z prawdziwym zalewem śmieci ikonosfery. Wakacje bywają jednak okazją, by przyjaźń z naszym aparatem nabrała głębszego wymiaru. Mamy więcej czasu na przemyślenie tematów i kadrów a nowe okoliczności kultury i natury sprawiają, że nasze widzenie świata staje się bardziej świeże, łatwiej ulegamy zachwytom. Celem konkursu jest dostrzeżenie fotografii o wysokich walorach technicznych i artystycznych. Szczególnie cenione będzie twórcze, nowatorskie podejście do tego pozornie trywialnego tematu. Pokażcie nam, że wakacje to nie tylko leżenie na plaży ale też obcowanie z dziedzictwem materialnym ludzkości oraz bogactwem i niezwykłością form natury. 

 

Konkurs jest połączony z prezentacją książki autorstwa znanego na świecie fotografa Czesława Czaplińskiego pt: „Jak fotografować cyfrowo”. To podręcznik skierowany do tych, którzy chcą robić lepsze zdjęcia. Czesław Czapliński nie tylko znajduje się w składzie jury, ale spotka się z publicznością podczas uroczystości wręczenia nagród. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, otwarty dla wszystkich chętnych i odbędzie się w Muzeum Mazowieckim w Płocku, przy ul. Tumskiej 8, w dniu 14 października 2017 r.

Prace fotograficzne można zgłaszać w dwóch kategoriach: 1. Zabytki, 2. Natura. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 września 2017 roku. 

 

Nagrody w każdej kategorii: 

- 1 miejsce - 600 zł

- 2 miejsce - 400 zł

- 3 miejsce - 250 zł

4 wyróżnienia w każdej kategorii: nagrody książkowe i upominki Muzeum Mazowieckiego w Płocku

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: muzeumplock.eu

 


 
 

Dostępne terminy

  • 10 wrzesień 2017 00:00