Bociany 2017
◄ Powróć

Bociany 2017

ogólnopolski 
 
 30 październik 2017 00:00

W ramach projektu „bociany.pl” wystartowała IV edycja konkursu fotograficznego „Bociany”. Konkurs  ma na celu zgromadzenie materiałów zdjęciowych na potrzeby wydania w przyszłości publikacji poświęconej bocianom białym. W ramach konkursu wydzielono trzy kategorie tematyczne:

- „Bocian biały” - Do kategorii „Bocian biały” zgłaszane mogą być fotografie prezentujące dowolny aspekt życia bocianów, przedstawiony w sposób artystyczny.

- „Bocian w akcji” - Do kategorii „Bocian w akcji” zgłaszane mogą być fotografie reporterskie, jak również fotografie obejmujące niezwykłe, nietypowe ujęcia zachowa bociana białego. Wyodrębniając kategorię „Bocian w akcji”, Organizator Konkursu miał na względzie, że stworzenie fotografii mieszczącej się we wskazanym zakresie tematycznym odbywać może się kosztem pogorszenia jakości obrazu.

- „Gniazdo bocianie” - Do kategorii „Gniazdo bocianie” zgłaszane mogą być fotografie, których głównym tematem jest dowolne gniazdo/gniazda bociana białego.

 

Do konkursu zgłaszane mogą być fotografie w wersji cyfrowej, wykonane w dowolnym miejscu i czasie, których tematyka odpowiada kategoriom określonym w punkcie. Nadsyłając pracę konkursową, uczestnik winien oznaczyć rok i miejsce wykonania fotografii. Dla każdej kategorii uczestnik Konkursu może nadesłać nie więcej niż trzy zdjęcia. 

Zgłaszane zdjęcia powinny spełniać następujące warunki techniczne: 

- W kategorii „Bocian biały”- wymiary minimum 1100 x 1500 pikseli dla obrazu 10 x13 cm (300 dpi); 

- W kategoriach: „Bocian w akcji” i „Gniazdo bocianie” rozmiar przesyłanego pliku nie powinien by mniejszy ni 250 KB, wymiary plików dowolne; 

- Rozmiar przesyłanego pliku, w żadnym wypadku nie powinien przekracza 10 MB; 

- Pliki nadsyłane powinny być wyłącznie w formacie: tif, jpg, lub png.

 

Prace w formie elektronicznej należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub listownie na adres Organizatora w terminie do 30 października 2017 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30.11.2017 r

 

Nagrody

W każdej z trzech kategorii konkursu nagrodą główna jest zestaw gadżetów o wartości nie mniejszej niż 500 zł. W każdej z trzech kategorii wyróżnionych zostanie dodatkowo 5 prac. Twórcy wyróżnionych prac nagrodzeni zostaną gadżetami o wartości nie mniejszej niż 100 zł.

 

Weź udział w konkursie 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: bociany.pl

 

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 październik 2017 00:00