12. Klimaty Częstochowy
◄ Powróć

12. Klimaty Częstochowy

ogólnopolski 
 
  2 październik 2017 00:00

Celem 12. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy i jej okolic. Zamiarem organizatora jest pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Uczestnicy Konkursu zaproszeni są do odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość po terenach należących kiedyś do województwa częstochowskiego i zachęcani do odkrywania na nowo licznych miejsc godnych uwagi i utrwalenia – miejsc wpisanych zarówno w przestrzeń miejską Częstochowy, jak i w pobliskie jurajskie krajobrazy. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

Nadsyłane prace będą oceniane w trzech kategoriach:

- Fotografia Klimatyczna – zdjęcie pojedyncze,

- Fotografia Reporterska – zdjęcie pojedyncze,

- Fotoreportaż / Zestaw zdjęć.

Zdjęcia powinny być wykonane w okresie od dnia 1.01.2016 do dnia zgłoszenia. Każdy z uczestników może nadesłać łącznie maksymalnie 17 fotografii: fotografie pojedyncze w ilości maksymalnej 5 zdjęć, jeden fotoreportaż składający się maksymalnie z 12 zdjęć. Fotografie powinny być zapisane w formacie jpg, wymiar dłuższego boku zdjęcia nie może być krótszy niż 2800 pikseli, rozmiar pojedynczego maila z załącznikami nie może przekraczać 20 MB (w razie potrzeby zdjęcia należy wysłać w osobnych mailach). 

Organizator przyjmuje prace wyłącznie drogą mailową. Fotografie wraz z wypełnionym formularzem należy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy konkursu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Termin nadsyłania prac do godziny 23.59, 2 października 2017 roku. Zgłoszone prace należy opatrzyć pseudonimem w nazwie pliku. Razem ze zdjęciami należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową.

 

Nagrody

 

GRAND PRIX – 3000 zł

Kategoria – Fotografia Klimatyczna:

1 NAGRODA – 1200 zł,

2 NAGRODA – 850 zł,

3 NAGRODA – 600 zł.

Kategoria – Fotografia Reporterska:

1 NAGRODA – 1200 zł,

2 NAGRODA – 850 zł,

3 NAGRODA – 600 zł.

Kategoria – Fotoreportaż/zestaw zdjęć:

1 NAGRODA – 1200 zł,

2 NAGRODA – 850 zł,

3 NAGRODA – 600 zł.

 

Formularz zgłoszenia do konkursu 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: klimatyczestochowy.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 2 październik 2017 00:00

POLECANE KONKURSY

 

 

 

 

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…