Wakacje z Wikipedią
◄ Powróć

Wakacje z Wikipedią

ogólnopolski 
 
 30 wrzesień 2017 00:00

„Wakacje z Wikipedią” to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących materialne i przyrodnicze dziedzictwo Polski. Wasze fotografie znajdą się w internetowej bibliotece multimediów Wikimedia Commons.

Zdjęcia może zgłosić każdy miłośnik fotografii w okresie od 1 sierpnia do 30 września 2017. Wszystkie trafią do Wikimedia Commons i będą mogły służyć do ilustrowania Wikipedii. Autorzy najlepszych zdjęć, wybranych przez konkursowe jury, otrzymają nagrody. Zdjęcia prześlesz łatwo poprzez platformę konkursową. Zdjęcia muszą być wykonane osobiście oraz posiadać rozdzielczość nie mniejszą niż 6 Mpix. Fotografie można przesyłać w następujących działach:

- ZDJĘCIA ZABYTKÓW, przedstawiające obiekty wpisane do rejestru zabytków, w tym budynki oraz parki,

- ZDJĘCIA NATURY, przedstawiające obszary chronione przyrodniczo (w tym parki narodowe oraz rezerwaty przyrody) oraz pomniki przyrody, 

- ZDJĘCIA SZTUKI, dzieła sztuki wystawione na stałe w publicznych miejsch oraz obiekty małej architektury o walorze historycznym.

 

Nagrody

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe wybrane przez zwycięzców spośród sprzętu fotograficznego, akcesoriów fotograficznych i książek dostępnych w jednym z 3 polskich internetowych sklepów fotograficznych wskazanych przez Organizatora.

- najlepsza pojedyncza fotografia, nagroda o wartości 600 zł

- najlepsza fotografia w każdej z trzech kategorii tematycznych, nagroda o wartości 500 zł.

 

Weź udział w konkursie

Regulamin konkursu 

 

Źródło: wikiwakacje.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 wrzesień 2017 00:00

POLECANE KONKURSY

 

 

 

 

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…