Konkurs Fotograficzny Hydropolis
◄ Powróć

Konkurs Fotograficzny Hydropolis

ogólnopolski 
 
 15 sierpień 2017 00:00

Konkurs Fotograficzny Hydropolis (KFH) organizowany jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Celem Konkursu jest m.in. zarażenie szerokiego grona odbiorców pasją do podróżowania, miłością do natury oraz poprawa ogólnej świadomości nt. największych współczesnych problemów ekologicznych. Zgłoszone do udziału prace oceniane będą przez utalentowanych i doświadczonych fotografów.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy fotografie – w wybranych przez siebie kategoriach. Konkurs składa się z trzech kategorii: Ocean życia, Człowiek i woda oraz Miasto i woda. Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis, ale ich interpretacja w kontekście KFH jest dowolna. Zgłoszenie do udziału w Konkursie jest darmowe.

Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 6 października 2017 w Hydropolis. Wezmą w niej udział m.in. wyróżnieni uczestnicy, jurorzy oraz dziennikarze. Podczas tego wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki Konkursu. Ponadto, w strefie wystaw czasowych Hydropolis odbędzie się wystawa wyróżnionych w Konkursie prac. Aplikacje składać można od 21 czerwca do 15 sierpnia 2017.

 

Zgłoszone do udziału w Konkursie fotografie zostaną ocenione przez utalentowanych i doświadczonych jurorów. Ocena będzie dwuetapowa. Jurorzy, w pierwszym kroku, wyłonią fotografie, które zostaną zakwalifikowane do finału Konkursu, czyli do udziału w drugim etapie. Pierwszy etap oceny odbędzie się między 16 sierpnia a 15 września. Następnie, między 18 a 22 września, jurorzy wybiorą fotografie, którym przyznają nagrody. Ocena uwzględniać będzie m.in. jakość, oryginalność, kreatywność oraz walory artystyczne fotografii. W ramach Konkursu zostanie także przyznana jedna Nagroda Publiczności. Zostanie ona wyłoniona przez internautów w drodze głosowania, które trwa od 21 czerwca do 15 września.

 

Nagrody:

Grand Prix Konkursu

2.000,00 zł + publikacja fotografii na łamach prestiżowego magazynu Podróże

 

Pierwsze miejsce w każdej kategorii

1.000,00 zł.

 

Wyróżnienia

2 nagrody - wyróżnienia w każdej z trzech kategorii tematycznych - markowy statyw + voucher rodzinny 90 dniowy do Hydropolis.

 

Nagroda publiczności

markowy aparat do zdjęć podwodnych.

 

Weź udział w konkursie

Regulamin konkursu 

 

Źródło: konkurs.hydropolis.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 15 sierpień 2017 00:00