Życie jest piękne 2017
◄ Powróć

Życie jest piękne 2017

ogólnopolski 
 
 30 wrzesień 2017 00:00

Kieleckim Centrum Kultury zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest powstanie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z 12 nagrodzonych zdjęć (seria limitowana 1000 egzemplarzy). Wydawany jest on w grudniu, kiedy zamykamy stary rok. Ponadto, po każdej edycji konkursu organizowana jest wystawa, składająca się z 24 zdjęć wyróżnionych i nagrodzonych, która, dzięki inicjatywie Związku Polskich Artystów Fotografików, prezentowana jest w różnych galeriach na terenie całego kraju. Prace można również podziwiać na frontonie budynku KCK. Zawieszone w specjalnie skonstruowanych kasetonach o wymiarach 2.50 x 3.20 m, podświetlone, towarzyszą mieszkańcom Kielc przez kolejny rok kalendarzowy.

Na konkurs napływa ogromna ilość prac, zarówno z Polski jak i zagranicy. Ocenia je jury, składające się z wybitnych fotografików oraz artystów nie związanych profesjonalnie z tą dziedziną, ale patrzących na otaczający nas świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości. Oprócz fotografów zdjęcia nominują malarze, reżyserzy, reportażyści, kustosze muzeów. Każdy z nich liczy na znalezienie pośród całości zgłoszonych prac tych wyjątkowych. Zdjęć tak nietuzinkowych, obok których nie można przejść obojętnie, które skłaniają do chwili refleksji. Na takie też fotografie czekają organizatorzy, aby wydany później kalendarz był chlubnym zwieńczeniem konkursu. Czy życie jest piękne? Oczywiście, że tak. Dla każdego piękno to coś bardzo osobistego. W kadrze można zatrzymać ulotne chwile szczęścia, warte zapamiętania momenty, magię uczuć czy majestat przyrody. Wszystko zaczarowane w artystycznym bezruchu żyje wiecznie.

Organizator czeka na zgłoszenia do 30.09.2017 r., natomiast ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej 01.12.2017 r. w Kieleckim Centrum Kultury. Prace konkursowe powinny nawiązywać do podanych tematów: Miasto, Moda, Natura i Kulinaria. Każdy uczestnik może nadesłać od jednego do ośmiu zdjęć, maksymalnie po dwa z każdego tematu. Na konkurs będą przyjmowane prace, które wcześniej nie były publikowane w magazynach z numerem ISSN lub ISBN. Prace konkursowe zapisane na płcie CD, DVD lub nośniku pendrajw wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy wysyłać pocztą tradycyjną na adres Kieleckiego Centrum Kultury do 30 września 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace konkursowe z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym można także wysyłać drogą elektroniczną poprzez ogólnodostępne transfery jak Wetransfer.com lub podobne z powiadomieniem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 30 września 2017 r. 

Dla 12 laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości po 1000 zł. Zwycięskie fotografie będą tworzyć kalendarz na 2017 rok.

 

Regulamin konkursu 

Dokumenty konkursowe

 

Źródło: kck.com.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 wrzesień 2017 00:00

POLECANE KONKURSY

 

 

 

 

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…