Wisła w obiektywie
◄ Powróć

Wisła w obiektywie

ogólnopolski 
 
 30 wrzesień 2017 00:00

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza młodzież do udziału w konkursie fotograficznym „Wisła w obiektywie”. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na piękno przyrody oraz dostrzeżenie niezwykłych detali Wisły, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem zanieczyszczenia środowiska. Temat konkursu brzmi „Wisła w obiektywie”. Organizatorzy chcą zachęcić uczestników konkursu do wędrowania wzdłuż Wisły, wijącej się przez całą Warszawę. Fotografie powinny przedstawiać ciekawe ujęcia rzeki, jej wyjątkowość i charakter. Na zdjęciach mogą również pojawić się okoliczne zabudowania i to jak Wisła „wpisuje” się w miasto. 

W konkursie może wziąć udział młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnik konkursu ma przedstawić 3 różne fotografie ciekawych, intrygujących i niezwykłych ujęć Wisły – na terenie Warszawy. Dla każdego zdjęcia należy sporządzić dokumentację, na którą składać się będzie część fotograficzna i opisowa. 

Część fotograficzna: wymagany format zdjęć - minimalny 210 x 148 mm, maksymalny 420 x 297 mm. Wszystkie fotografie mają być umieszczone w kopercie, do zdjęć powinna być dołączona płyta CD (na której zdjęcia będą zapisane w rozdzielczości 300 DPI).

Część opisowa: tytuł zdjęcia, data wykonania zdjęcia miejsce wykonania zdjęcia (np. okolice Starego Miasta) krótki opis, co jest cechą charakterystyczną tego zdjęcia.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy przesłać do 30 września 2017 r. (decyduje data stempla) lub złożyć bezpośrednio w Sekretariacie Muzeum (4 p.) ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie w Warszawie.

 

Nagrody:

I nagroda – tablet graficzny 

II nagroda – tablet multimedialny 

III nagroda – książka poradnik fotografii 

dla nagrodzonych dodatkowo jest przygotowana niespodzianka. Przewidujemy także trzy wyróżnienia.

 

Regulamin konkursu 

Karta zgłoszenia do konkursu 

 

Źródło: muzeumsportu.waw.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 wrzesień 2017 00:00

POLECANE KONKURSY

 

 

 

 

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…