Wielkopolska Press Photo
◄ Powróć

Wielkopolska Press Photo

regionalny 
 
 31 październik 2017 00:00

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zaproszeni zostali najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy tacy jak W. Krassowski, Ł. Trzciński, M. Forecki, A. Zygmuntowicz, Ch. Niedenthal, Mindaugas Kavaliauskas, Sergey Maksimishin czy Wojciech Grzędziński. Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale także nagrody w nim zdobywają nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości. 

Konkurs skierowany jest do osób mieszkających lub pracujących w woj. wielkopolskim. Zdjęcia mogą pochodzić z dowolnego regionu Polski lub świata. Osoby nie mieszkające lub pracujące w woj. wielkopolskim. mogą brać udział w konkursie, ale tylko pod warunkiem nadesłania prac wykonanych w Wielkopolsce. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w IV kw 2016 r oraz w  całym 2017 r  w pięciu kategoriach tematycznych: Wydarzenia, Człowiek i jego pasje,  Życie codzienne, Sport, Przyroda i ekologia. Każdy autor  może przysłać maksymalnie po trzy prace  w każdej kategorii (zestaw liczony jest jako jedna praca). 

Zdjęcia należy zgłaszać przy pomocy formularza znajdującego się na stronie:  www.wbp.poznan.pl. Ostateczny termin dostarczenia prac do organizatora –31 października 2017 r. Za zgłoszenie zdjęć do konkursu organizatorzy  pobierają „wpisowe’  - 30,00  złotych.

W konkursie przyznawana jest główna nagroda  Grand Prix -  2 000. zł.za fotografię lub zestaw zdjęć o najwyższej wartości informacyjnej, merytorycznej i technicznej, nie pozbawionej oryginalnej wizji autora, a wykonanej przy zachowaniu etycznych kanonów zawodu fotoreportera. Zdjęcie do głównej nagrody Grand Prix zostanie wybrane spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs.

Oprócz nagrody głównej przyznane zostanie po jednej nagrodzie w poszczególnych kategoriach tematycznych osobno za zdjęcia pojedyncze – 500 zł i osobno za zestaw - 1000 zł. W uzasadnionych przypadkach któraś z nagród może nie zostać przyznana.

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: wbp.poznan.pl

 

 


 
 

Dostępne terminy

  • 31 październik 2017 00:00