Aktualne Konkursy Fotograficzne na dCamera.pl

Artykuły

OMF Znamy najlepsze fotografie 2017 roku!

13. edycja cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród fotografów z całej Polski konkursu fotograficznego – Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2017 została rozstrzygnięta!  

Jury w składzie: Igor Omulecki, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak (przewodniczący jury) oraz Kaja Werbanowska podczas obrad 6 października 2017 roku, po zapoznaniu się z 935 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać nagrody następującym uczestnikom:

 

Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego – nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:

Jakub Wawrzak, Toruń  za serię fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”

Nagrodą jest: Lustrzanka cyfrowa NIKON D5300 z obiektywem 18-105mm/3.5-5.6 VR  o wartości 3000 złotych

 

Kategoria Człowiek:

 

Złote Szkło – Jakub Wawrzak, Toruń  za cykl fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”

Nagrodami są: statuetka Złotego Szkła OMF, zestaw do fotografii studyjnej: Lampa studyjna Quantuum Up! 200 oraz statyw oświetleniowy – nagroda ufundowana przez firmę Highlander Polska.

Srebrne Szkło  – Michał Drozd, Rzeszów za cykl  fotografii: „Krzysztof Bara BUFET”, „Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski”, „Jacob Anderson”

Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Brązowe Szkło  – Orest Kantor, Różnowo – za tryptyk fotograficzny: „Lena”, „Sylwia”, „Daria”

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

 

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Irma Kamińska, Godki za fotografie: „Śniegi I”, „Śniegi II”

Nagrodami są: Statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

Srebrne Szkło  – Maciej Szubzda, Olsztyn za „Jesień”

Nagrodami są: statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Brązowe Szkło  – Jan Walczewski, Warszawa za „Morski nokturn”

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

 

Kategoria Architektura:

Złote Szkło – Jerzy Safijański, Różnowo za cykl fotografii: „Punkt widzenia 1 – 3”

Nagrodami są statuetka Złotego Szkła OMF oraz Plecak Lowepro Photo Classic BP 300 AW czarny – nagroda ufundowana przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

Srebrne Szkło  – Wojciech Wojnowski, Olsztyn za fotografię „Gruzja”

Nagrodami są: Statuetka Srebrnego Szkła OMF, wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych ufundowane przez firmę Fotosilesia oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Brązowe Szkło  – Magdalena Szurek, Olsztyn za cykl fotografii „Warszawskie Ślimaki I, II, III”

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF, Statyw Manfrotto COMPACT ACTION (5 sekcji, aluminiowy, głowica hybrydowa – czarny) – nagroda ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Fotoksiążka 28 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

 

Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:

Człowiek:

Rafał Michalak, Wrocław – „Pomiędzy snem a szaleństwem (fotografia 2 z 3)

Marta Leśniakowska, Warszawa – tryptyk „Spacer 1, 2, 3”

 

Natura:

Wojciech Wojnowski, Olsztyn – „Kamienna Góra”, „Źródła Łyny”

Wojciech Nawrocki, Poznań – „Wilcze abstrakcje – portret dorosłego wilka”

 

Architektura:

Michał Drozd, Rzeszów – „Chicago 1 – 6”

Jan Walczewski, Warszawa – „bez tytułu”

Natalia Tejs, Studzianka – „Zapomniane miejsca” (1 praca wybrana przez jury)

 

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:

Orest Kantor, Różnowo – „Gołąb z Kromera”

Michał Drozd, Rzeszów  - „Akt o1”

Jerzy Safijański, Różnowo – „Świt”

Rafał Michalak, Wrocław – „Androgynia David”

Tomasz Kardacz, Bukwałd – „Kolos”

Paweł Jaszczuk, Olsztyn – „Fantasmagoria”

Wojciech Traczewski, Olsztyn – Zapomniane molo”, „Świt”

Zuzanna Gollnau, Gdynia – „Olivia Gate”

Magdalena Narloch – Nalaskowska, Toruń – „Nad złotym stawem”, „Kruche”

Małgorzata Kowalewicz, Olsztyn – „Na przekór 1, 2, 3”

Dagmara Putko, Małastów – „bez tytułu”

Michał Sośnicki, Zawoja – „Na szpiglasowym wierchu”, „Przekładaniec”

Anna Zglenicka, Gdańsk – „Nesting”

Tomasz Okoniewski, Korczyna – cykl „Na wypasie 1-5”, „W królestwie dymu”

Ireneusz Kaźmierczak, Tychy – „1/3 Katowiczanie”

Marek Kojro, Olsztyn – „Ściernisko 1”, „Las I”

Jolanta Kolinko, Olsztyn – „O świcie”

Szymon Muszański, Kopytowa – „bez tytułu”

Piotr Chrobot, Opole – „bez tytułu”

Maria Różańska, Wejherowo – „Starówka”

Paweł Oleszczuk, Czarny Kierz – „Po deszczu”

Paulina Śnieg, Brodziszewo – „Akt nr 4”, „Akt nr 6”

Katarzyna Gritzmann, Starachowice – „Świt nad Kamienną”

Marek Józków, Koszalin – „Orkan Feliks”

Joanna Dadeło, Małdyty – „Marzenie”

Paweł Ulaniuk, Galiny – „Ewolucja”

Maciej Szubzda, Olsztyn – „Skorupa”

 

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 10 listopada 2017 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny. 

 

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, Highlander Polska, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Fotosilesia, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Konkurs wspiera dofinansowaniem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Patronat medialny sprawują: Szeroki Kadr by Nikon, Gazeta Olsztyńska, Twój Olsztyniak, Foto-konkursy.info, dCamera.pl, Olsztyn Żyje, Bez Wierszówki, Radio UWM FM.

 

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn.