Matematyka w obiektywie
◄ Powróć

Matematyka w obiektywie

miedzynarodowy 
 
 15 11 2017 00:00

Konkurs „Matematyka w obiektywie”  jest imprezą cykliczną organizowaną od roku 2010,  przez Uniwersytet Szczeciński w celu popularyzowania nauki, a w szczególności wiedzy i kultury matematycznej poprzez fotografię. Patronem od chwili ogłoszenia konkursu jest JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Komitet organizacyjny konkursu zawiązany został podczas V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dydaktyków Matematyki „Matematyka – nasza niedostrzegalna kultura”. Jego przewodniczącą została dr Małgorzata Makiewicz. Organizatorami konkursu są studenci z Koła Naukowego Młodych Dydaktyków Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas pierwszych edycji konkursu, objętych m.in. Mecenatem Prezydenta Miasta Szczecin, Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowano  wystawy pokonkursowe (m.in. w galerii Prezydenta Miasta Szczecin, w galerii JM Rektora US, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Institut für Geometrie Technische Universität Dresden), wydano publikacje popularno-naukowe publikacje  (m.in.  Matematyka w obiektywie. Kultura matematyczna dla nauczycieli, Elementy kultury matematycznej w fotografii).

Celem Konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy Konkursu są podzieleni na dwie grupy wiekowe: grupa I – osoby do 20 roku życia (obchodzące 20. urodziny do 31grudnia bieżącego roku włącznie); grupa II – osoby powyżej 20 lat. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 6 zdjęć. Zgłoszenie do Konkursu polega na wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.mwo.usz.edu.pl (pliki, dane osobowe, nazwy fotografii i ich matematyczne opisy). Konkurs trwa od 15 września do 15 listopada 2017 roku.

Spośród uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą przedstawiciele: Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Polskiego Towarzystwa Matematycznego Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz dydaktycy matematyki, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.

 

Weź udział w konkursie

Regulamin konkurs 

 

Źródło: mwo.usz.edu.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 15 11 2017 00:00