JTF | Portret
◄ Powróć

JTF | Portret

ogólnopolski 
 
 30 11 2017 00:00

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na cykliczny konkurs fotograficzny „Konkurs Miesiąca”. Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich fotografujących, również nie będących członkami JTF Jelenia Góra. Zgłoszenia do każdej edycji konkursu można przesyłać na adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , do ostatniego dnia każdego miesiąca.  W terminie 10 dni od dnia zakończenia nadsyłania zdjęć na Konkurs Miesiąca, powołana Komisja Artystyczna oceni zdjęcia i przyzna miejsca autorom. Komisja Artystyczna przyznaje autorom nagrodzonych prac za:

– I miejsce  – 10    punktów

– II miejsce  – 8    punktów

– III miejsce  – 6    punktów

– trzy wyróżnienia  – po 2 punkty

jednocześnie kwalifikując prace do Konkursu Rocznego z Konkursów Miesiąca. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zobowiązani są w 30 dniowym, nieprzekraczalnym terminie, od dnia ogłoszenia wyników, do dostarczenia nagrodzonych prac w formie papierowych wydruków bądź odbitek o wymiarach 20 x 30 cm do siedziby Towarzystwa ( osobiście bądź pocztą ) celem prezentacji prac na późniejszej Wystawie Dorocznej oraz udziału prac w Konkursie Rocznym z Konkursów Miesiąca.

Nadsyłane prace na Konkurs Miesiąca, powinny spełniać następujące wymagania: format pliku JPG, wielkość pliku maksymalnie do 5 MB, rozdzielczość 300 dpi, wymiary: krótszy bok minimum 1500 px,  format zdjęć 2 x 3, kwadrat, panorama. Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace, które brały udział w poprzednich edycjach konkursu. Autor może nadesłać do 4 prac wyraźnie oznaczonych.

W Konkursie Rocznym z Konkursów Miesiąca autor pracy nagrodzonej I miejscem otrzyma dyplom Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i nagrodę ufundowaną przez Organizatora oraz sponsorów.  Autorzy miejsca II i III oraz wyróżnień otrzymają dyplomy Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Harmonogram tematów konkursowych:

Styczeń – Ciało/Akt

Luty – Miasto…

Marzec – Sport, ruch, zabawa

Kwiecień – Wiosna

Maj – Architektura i detal

Czerwiec – Krajobraz

Lipiec – Bez koloru…

Sierpień – Przetworzenia/Eksperyment

Wrzesień – Bez koloru…

Październik – Ludzie

Listopad – Portret

Grudzień – Woda… i nie tylko

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: jtf.com.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 30 11 2017 00:00