Fotograficzne Perły Polski 2017
◄ Powróć

Fotograficzne Perły Polski 2017

internetowy 
 
 02 03 2017 00:00

Druga edycja konkursu – znów pod patronatem firmy Panasonic – to kolejna szansa na wspólne odkrywanie fotograficznych skarbów, jakie znajdują się na terenie naszego kraju. Skarbów znanych lub nieznanych, miast, zabytków czy cudów natury, które łączy jedno: zdecydowanie zasługują na miano Fotograficznych Pereł Polski. W 2017 roku tytuł „Pereł” otrzyma pięciu kandydatów, a dodatkową nagrodą będzie specjalny Fotospacer, zorganizowany w każdym z tych miejsc. Główną nagrodą za najlepsze zdjęcie będzie natomiast zaawansowany aparat Panasonic Lumix!

W pierwszej edycji „Pereł” internauci zgłaszali miejsca, które były warte odwiedzenia i uwiecznienia na zdjęciach wykonanych aparatami Panasonic Lumix. Następnie każdy mógł oddać głos na kandydatów, spośród których wyłoniła się finałowa piątka.  Tegoroczny konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski będzie przebiegał na podobnych zasadach: najpierw przyjmowane będą zgłoszenia miejsc kandydujących do miana „Fotograficznych Pereł Polski 2017”, potem internauci będą na nie głosować, a finałem projektu będzie pięć Fotospacerów w pięciu nowych „Perłach”. 

Miłośnicy Polski i jej uroków mogą przesyłać propozycje miejsc, które należy promować na cały kraj za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. Zgłoszenie obejmuje fotografię proponowanej lokalizacji oraz krótki opis uzasadniający.  Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie lista 50 finalistów. Właśnie na nie będą głosowali internauci, wybierając pięć najciekawszych, „perłowych” lokalizacji. Aktualna, pierwsza część konkursu – zgłaszanie miejsc kandydujących do miana Pereł Polski 2017 i wspólne tworzenie niezwykłej, fotograficznej mapy naszego kraju, zostanie zakończona 2 marca 2017 roku. Następnie,  między 4 a 24 marca odbywać się będzie internetowe głosowanie i wybór pięciu miejsc: Fotograficznych Pereł Polski 2017!

To właśnie w nich zostaną zorganizowane wyjątkowe Fotospacery z aparatami Panasonic Lumix , które odbędą się w dniach: 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 19 sierpnia i 23 września 2017 roku. Warto dodać, że każdy taki Fotospacer również połączony będzie z konkursem na najlepsze zdjęcia, jakie zostaną na nim wykonane. Nagrodą główną jest – jakże by inaczej – aparat Panasonic Lumix!

 

Weź udział w konkursie

Regulamin konkursu 

 

Źródło: fotospacery.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 02 03 2017 00:00

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…

POLECANE KONKURSY