Decydujący moment 2017
◄ Powróć

Decydujący moment 2017

ogólnopolski 
 
 28 02 2017 00:00

Centrum Edukacji Kulturalnej dzieci i młodzieży we Wrocławiu zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Decydujący moment 2017”. Tematem konkursu jest szerokie pojęcie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnoszące się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier - Bressona. „Decydujący moment” Cartier - Bressona, to ułamek sekundy, który wyraża kwintesencję danej chwili, gdy jawi się ona jako doskonała całość. Zadaniem konkursowym jest więc wykonanie zdjęcia, które powinno streszczać zdarzenia w ich kulminacyjnym momencie - tak przypadkowe, jak i przewidywalne. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych: - Szkoły Podstawowe klasy 4 - 6, - Gimnazja, - Szkoły Ponadgimnazjalne, - Młodzież do 24 roku życia.

W Biennale mogą brać udział tylko prace zgłoszone w postaci plików elektronicznych. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przez WeTransfer na tego samego maila. Mail powinien zawierać zgłaszane prace, wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (pdf lub skan). W temacie maila należy wpisać: DECYDUJĄCY MOMENT 2017. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć prac w postaci: - plików cyfrowych JPEG (.jpg, 300 dpi, sRGB, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2500 pixels, wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 5MB.

 

Nagrody: 

Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac w czterech kategoriach wiekowych oraz autora wyłonionego w głosowaniu publiczności, będą jednodniowe warsztaty fotografii studyjnej. Organizator konkursu zapewnia nocleg laureatom i jednemu opiekunowi z 31.03 na 1.04.2017 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym działającym na terenie CEKDiM. Prace zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej zostaną wydrukowane na koszt organizatora.

 

Terminy: 

Nadsyłanie prac do: 28.02.2017 r. 

Obrady jury, kwalifikacja uczestników do wystawy: do 14.03.2017 r.  

Dodatkowo, w dniach 14-18.03.2016 r., odbędzie się głosowanie internautów poprzez Facebookową stronę organizatora (www.facebook.com/CEKDiM), które, wśród prac wyselekcjonowanych przez jury, wyłoni zwycięzcę nagrody publiczności. 

Powiadomienie o werdykcie jury: do 18.03.2017 r. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 20: 31.03.2017r.

 

Regulamin konkursu 

 

Źródło: mdk.wroclaw.pl

 


 
 

Dostępne terminy

  • 28 02 2017 00:00

Machinery HDR Effects 3 – potęga obrazu HDR

Machinery HDR Effects 3 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia zdjęć o rozszerzonej rozpiętości tonalnej HDR (High Dynamic Range). Pierwszy program polskiej firmy Machinery HDR Software powstał w 2009 roku i od początku oferował użytkownikom bardzo intuicyjny pulpit roboczy oraz niesamowite efekty osiągane nawet z pojedynczego kadru. 

 

Więcej…

POLECANE KONKURSY